به وبلاگ من خوش آمدید

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سراب و آدرس sarab1.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 58
بازدید دیروز : 36
بازدید هفته : 240
بازدید ماه : 328
بازدید کل : 174319
تعداد مطالب : 871
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1

آمار مطالب

کل مطالب : 871
کل نظرات : 0

آمار کاربران

افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

بازدید امروز : 58
باردید دیروز : 36
بازدید هفته : 240
بازدید ماه : 328
بازدید سال : 4948
بازدید کلی : 174319
دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه واگن پارس

كارخانه واگن پارس كه بزرگترين سازنده وسائط حمل و نقل ريلي در خاورميانه مي‌باشد. در سال 1352 با سرمايه‌اي بالغ بر چهارده ميليارد ريال با سرمايه‌گذاري مشترك سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران در شهرستان اراك تأسيس گرديد.

واگن پارس در سال 1362 با ساخت و توليد انواع وسائط حمل و نقل ريلي مانند لكلومتيو، واگنهاي باربري، واگن‌هاي مسافربري، واگنهاي محرك و … آغاز به فعاليت نمود.

فعاليت اين كارخانه ساخت و تعمير اساسي انواع مختلف خودروهاي ريلي اعم از واگنهاي باري، مسافري، مترو و تأمين قطعات اصلي و يدكي واگنها مي‌باشد.

از آنجائيكه بخش قابل ملاحظه‌اي از مواد مصرفي اين شركت ساخت داخل كشور مي‌باشد، هزينه توليدات شركت پائين بوده و باعث گرديده است كه واگن پارس در عرصة بازارهاي جهاني در مناقصه‌هاي متعدد موفق گردد.

اين كارخانه با بهره‌گيري از آخرين تجربيات در زمينه ساخت واگن و با بكارگيري پيشرفته‌ترين ماشين آلات مي‌تواند ساليانه بيش از يك هزار دستگاه انواع مختلف واگن را توليد و همچنين 2500 دستگاه واگن را تعمير اساسي نمايد. واگن پارس توانسته است محصولات خود را درسطح مطلوب با رعايت آخرين استانداردهاي صنعتي راه‌آهن ( UIC ) به بازار عرضه و بدين ترتيب به يكي از قطب‌هاي مهم توليد كنندة واگن تبديل گردد.

معرفی شرکت واگن پارس
تولیدات:
«واگن کفی»
« واگن شن کش »
«مشخصات کلی»
« واگن مسقف »
«مشخصات کلی»
«واگن حمل گندم»
«مشخصات کلی »
« واگن مخصوص حمل سنگ آهن »
«مشخصات کلی »
« واگن مخزن‌ دار »
«مشخصات کلی »
« واگن حمل گاز مایع »
« مشخصات کلی »
« واگن بالاست»
« مشخصات کلی »
« بوژی دو محوره »
« واگن مسافری درجه یک »
« پل تلسکوپی فرودگاهی»
« خط تولید کارخانه واگن پارس »
«انبار آهن آلات»
«قطعه زنی»
« آبکاری»
«جزئیات تمیزکاری قطعات فلزی»
« محلولهای تمیزکاری »
« تمیز کاری الکترولیکی »
« تمیز کاری مکانیکی »
«تمیز کننده‌های قلیایی»
«قلیاسازها»
«عوامل شلاته و کمپلکس ساز»
«عوامل ترکننده »
«تمیز کننده‌های خاص»
تمیز کاری الکترولیتی:
« پوسته زدایی قلیایی »
«بخش ماشین‌کاری»
«ماشین تراش CNC »
«ماشین فرز»
«فرزکاری»
«عوامل مؤثر در فرزکاری»
«شکل هندسی تیغة فرز»
«تیغة فرز الماسه»
« حرکت ابزار و کار نسبت به هم »
« فرز کاری مخالف »
« فرز کاری موافق »
« سنگ زنی »
« فرآینده سنگ زنی »
« سنگ زنی خارجی »
« سنگ زنی قطعات گرد»
«سنگ زنی داخلی »
«کنترل کیفیت»
«متالوگرافی»
«جیک و فیکسچر»
«عناصر قید و بند»
«مهندسی فروش»

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 128
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در صنایع لاستیک

فرآيند عمليات توليد :

در كار لاستيك سازي يك سري  مواد اوليه وجود دارد و اين مواد اوليه بعداً با يك مقدار مواد ديگر تركيب مي شود وخودشان به تنهايي مورد استفاده توليد قرار مي گيرند و اين بخش از پيچيدگي كار است .گاهي در شركت  يك موادي به تنهايي قالب گيري مي شود و پخت مي شود و كامل مي شود ولي گاهي آن مواد با 10 ماده ديگر تركيب مي شود حالا در جايي كه تركيب اتفاق مي افتد محدوديتهايي وجود دارد و لازم است كه مواد اوليه ورود به انبار بزنيم بعد در يك طيف 8.27. قلم مواد يك توليد بخصوص يك فرمول مي كنيم  مقادير به طور متناوب است كه  فرض كنيد: دريك كيلو مواد تركيب شده ممكن است 95 گرم از يكي از اين مواد ديده شود يعني 95% از ان تركيب اين ماده نشان مي دهد ولي ممكن است يك ماده ديگر در 1 كيلو فقط2 گرم استفاده شود كه لازم است  نرم افزار انبار واحدهاي سنجش مناسب را انتخاب كنيم كه ان 2 گرم در فرآيند گرد كردن اعداد گم نشود يعني 2 گرم  اگر بناست واحد (كيلوگرم) باشد  و تا دو قم اعشار  از شما  قبول كند  ممكن است كه 2 گرم  را تلقي كند لياگرم تا 10 گرم 1% مي گيرد و اين خطا ايجاد مي كند و به پايان سال كه مي رسد حالا از اين 10 كيلو مواد كه وارد  كرديم مصرف الف) نگاه مي كنيم صفر است و موجودي انبار را نگاه مي كنيم و مي بينيم 5/4 كيلو است .

فهرست مطالب :
تاريخچه شركت     1
فرآيند عمليات توليد     4
چگونگي تعيين كالا يا خدمات مورد نياز جامعه     12
تعيين ميزان سود دهي شركتها يا وحدهاي توليدي     13
روشهاي اقتصادي كردن كرمها     15
طراحي خط توليد     16
برآورد نيروي انساني     17
چگونگي ترسيم چارت سازماني     18
تقسيم وظائف در واحدهاي توليدي و صنعتي     20
تهيه برنامه زمانبندي توليد     22
محاسبات مالي شركتها     23
محاسبات فني شركتها     25
چگونگي تهيه كروكي ها و نقشه هاي ساختماني     26
مديريت واحدهاي صنعتي كوچك     26
اقساط ،وامهاي ،بديها ومخارج جاري شركتها     28
تقسيم كار در سازمان     29
وظايف هر فرد     30
ماهيت حسابها     31

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 117
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی خزر

مقدمه
سخني در خصوص تاسيس شركت صنايع كاشي خزر

شركت صنايع كاشي خزر (سهامي خاص) با اخذ موافقت اصولي از وزارت صنايع و سرمايه اوليه سيصدو پنجاه ميليون ريال آذر ماه 1361 تحت شماره 46123 مورخ 11/9/61 به ثبت رسيد و با انتخاب هئيت مديره و مدير عامل از ميان سرمايه گذاران ، ضمن خريد زمين مورد نياز ، در شهر صنعتي رشت بلافاصله امور اجرائي پروژه آغاز و همزمان اقدامات لازم جهت بررسي و انتخاب و خريد ماشين آلات خطوط توليد و كوره ها از كشورهاي ايتاليا و آلمانغربي صورت گرفت .

در طول سالهاي جنگ تحميلي عليرغم مسائل و مشكلات عديده با برخورداري ازمعاضدت و همياري مقامات مسئول صنايع كشور و علاقمندي و پشتكار مهندسين و كارگران امور اجرائي پروژه متوقف نگرديد و همراه با پيشرفت امور ساختماني و آماده سازي سالن اصلي توليد و بخشهاي وابسته ماشين آلات و دستگاهها و كوره هاي بيسكوئيت و لعاب به كشور وارد و با نظر كارشناسان داخلي و خارجي تا پايان سال 1368 نصب و راه اندازي شد به ترتيبي كه از ارديبهشت 1369 توليد آزمايشي و بهره برداري از كارخانه آغاز گرديد . بديهي است همزمان با پيشرفت امور اجرايي پروژه و حسب نياز و مورد در دو نوبت سرمايه شركت به ميزان يك ميلياردو پانصد ميليون ريال افزايش داده شد و در راين راستا شركت از تسهيلات اعتباري بانك تجارت به منظور تامين بخشي از هزينه ها و تهيه و تدارك مواد اوليه مورد نياز بهره مند گرديده است . همچنين با افزايش ظرفيت توليد و نسب كوره هاي جديد و افزايش سرمايه اوليه در سال 82 ظرفيت سالانه كارخانه بالغ بر 2 ميليون متر مربع كاشي ديواري در طرحها و اندازه هاي 32*25 و 30*20 مي باشد .

فهرست مطالب

صفحه

1

آزمايشگاه 3

آسياب هاي 4

انواع خاكهاي 4

سنگ 6

12

مواد 13

14

اسپري 15

17

18

كوره 19

20

27

طبقه بندي 32

تغيير لعاب 26

اكسيدهاي رنگ 37

مراحل توليد كاشي لعاب خورده                                                                          41

معاب 43
سوراخ شدن 45

(((دانلود کنید)))

 

تعداد بازدید از این مطلب: 151
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

كليات و اهداف

شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان در شمال غربي شهر اصفهان، در مجاورت دانشگاه صنعتي واقع شده است و محلي است كه واحدهاي تحقيقاتي مستقل و يا وابسته به سازمانها و صنايع در آن متمركز مي شوند. اين مجموعه كه به صورت يك منطقه ويژه تحقيقاتي عمل مي كند با ترويج فضاي نوآوري و رقابت در ميان شركتها و مؤسساتي كه فعاليت هايشان مبتني بر علم و دانش است و همچنين با تعميق ارتباط بين دانشگاهها و سازمانهاي تحقيقاتي، واحدهاي توليدي و مراكز تصميم گيري دولتي شرايط را براي رسيدن به هدف نهايي توسعه فناوري فراهم مي سازد.

ايجاد مراكز رشد (انكوباتورها) و كمك به تشكيل و رشد مؤسسات نوپا در زمينه تحقيقات و فناوري از اقدامات بنياديني است كه اين شهرك در جهت نيل به هدف فوق انجام مي دهد.

كاهش فاصله فناوري با كشورهاي توسعه يافته، نوسازي صنايع و افزايش توان رقابتي آنها، بومي سازي فناوري و ايجاد اشتغال مولد در بخش خصوصي براي فارغ التحصيلات جوان از ديگر اهداف اين شهرك است.

فهرست مطالب

عنوان                                                              صفحه

آشنايي كلي با مكان كارآموزي
آشنايي با دستگاههاي مورد استفادهدر آزمايشگاههاي متالوگرافي

1-  دستگاه سنباده

2-   دستگاه پوليش مكانيكي

3-   دستگاه برش

4-   دستگاه مانت

5-  بررسي ريز ساختارهاي انعكاسي با ميكروسكوپ

6-  پوليش  شيميايي -  محلولهاي اچ

الف ) آشنايي كلي با مكان كارآموزي
شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان
Isfahan Science & Technology Town

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 114
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت میل لنگ سازان

مجتمع كارگاهي و مجتمع آزمايشگاهي

در مجتمع كارگاهي 6 كارگاه بزرگ واقع شده است كه اسامي آنها عبارتند از:

كارگاه مدلسازي، جوشكاري، تأسيسات، ريخته گري، ماشين‌آلات و تراشكاري.

در هر كدام از اين كارگاهها متناسب با رشته دانشجويان كارهاي جداگانه اي انجام مي گيرد . در كارگاه مدلسازي به تهيه مدل جهت انجام قالبگيري و ريخته گري مي پردازند . در كارگاه جوشكاري قطعات و وسايلي كه احتياج به جوشكاري دارند ، جوشكاري مي شوند .

كارگاه تأسيسات مربوط به تأسيسات ساختماني و طرز كارانها مي باشد كه دانشجويان در آن آموزش لازم در اين زمينه را مي بينند . كارگاه ريخته گري توليد قطعات و مذاب ريزي ، به صورت دستي را بر عهده دارد ، كارگاه ماشين‌آلات تعمير و تنظيم موتورهاي بنزيني و ديزلي را آموزش مي دهد و كارگاه تراشكاري هم ، تراشكاري قطعات ساده و دوار را بر عهده دارد .

بخش دوم كارگاههاي آموزشي شامل آزمايشگاهها مي باشد كه در مجاورت ساختمانهاي اداري و آموزشي واحد قرار دارد و به شرح زير مي باشد :

آزمايشگاه ترموديناميك ، آزمايشگاه شيمي ، سيالات ، آزمايشگاههاي گروه مواد كه خود شامل : آزمايشگاه مصالح قالبگيري و آزمايشگاه خواص مكانيكي و آزمايشگاه متالوگرافي و آزمايشگاه عمليات حرارتي مي باشد ، آزمايشگاههاي مدار الكترونيك و مخابرات .


تجهيزات كارگاه ريخته گري

در كارگاه ريخته گري به طور كلي به وسيله مدل و ماسه در درجه ، كار قالبيگري را انجام داده و سپس با استفاده از كوره و بوته مذاب را آماده مي سازند و داخل درجه قالبگيري ريخته و پس از منجمد شدن مذاب و سرد شدن قطعه مورد نظر را كه شكلي دقيقاً مثل مدل دارد ، را از داخل ماسه خارج مي كنند . اما كل اين مراحل كه به سادگي بيان شد احتياج به مدت  زمان طولاني و تجهيزاتي دارد . در زير تجهيزاتي كه جهت توليد يك قطعه به كار گرفته مي شود را بيان مي كنيم :

1-     ماسه : اولين ماده‌اي كه براي قالب گري لازم و احتياج است ، ماسه نام دارد . اين ماسه در كارگاه ريخته گري خود به چهار نوع مختلف تقسيم بندي مي شود :

الف) ماسه طبيعي

ب) ماسه مصنوعي

ج) ماسه CO2

د) ماسه چراغي

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 157
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت

فهرست مطالب
عنوان                                                                         صفحه

عايقهاي الكتريكي                                                                         1

اضافه گرمايش مجاز درهاديهاي تجهيزات الكتريكي                                5

ژنراتورهاي سنكرون                                                                      9

راه اندازي مجدد موتورها پس از برگشت ولتاژ                                      13

شرايط غيرنرمال دركار موتورهاي ونحوه رفع عيب در آنها                       19

بهره برداري و نگهداري از ترانس ها و اتو ترانس ها                               22

خنك كردن ترانسفورماتورها و نگهداري از سيستم هاي خنك كننده 25
عايقهاي الكتريكي

اصولاً قسمتهاي عايق ماشينهاي الكتريكي ، ترانسفورماتور ها ،خطوط هوايي و غيره به صورتي طراحي مي شود كه بتوانند به طور مداوم تحت ولتاژ معيني كاركرده و ضمناً قدرت تحمل ضربه هاي ولتاژ را در لحظات كوتاه داشته باشند .

هر نوع تغييرات ناگهاني و شديد در شرايط كاري شبكه، موجب ظهور جهشها يا پالسهاي ولتاژ مي شود . براي مثالمي توان اضافه ولتاژ هاي ناشي از قطع و يا وصل بارهاي زياد به طور يكجا ، جريانهاي اتصال كوتاه ، تغيير ناگهاني مدار و غيره رانام برد .

رعد و برق نيز هنگامي كه روي خطوط شبكه تخليه شود ، باعث ايجاد پالسهاي فشار قوي با دامنه زياد و زمان كم مي شود .

لذا عايق هاي موجوددر ماشينهاي الكتريكي و تجهيزات فشار قوي بايد از نظر استقامت در مقابل اين نوع پالسها نيز طبقه بندي شده و مشخص شوند . عايقهاي الكتريكي با گذشت زمان نيز در اثر آلودگي و جذب رطوبت فاسد شده و خاصيت خود را از دست مي دهند .

در مهندسي برق سطوح مختلفي از مقاومت عايقي تعريف شده است كه هر كدام بايستي در مقابل ولتاژ معيني استقامت نمايند . (ولتاژ دائمي و ولتاژ لحظه اي هر كدام به طور جداگانه مشخص مي شوند )و البته طبيعي است كه ازدياد ولتاژ بيشتر از حد مجاز روي عايق باعث شكست آن مي شود . در عمل دو نوع شكست براي عايق ها مي توان باز شناخت ،حرارتي و الكتريكي .

زماني كه عايق تحت ولتاژ قرار دارد ، حرارت ناشي از تلفات دي الكتريكي مي توان باعث شكست حرارتي شود . بايد توجه نمود كه افزايش درجه حرارت باعث كاهش مقاومت اهمي عايق و نتيجتاً افزايش تصاعدي درجه حرارت آن خواهد شد .

خلاصه اينكه عدم توازن بين حرارت ايجاد شده در عايق با انچه كه به محيط اطراف دفع مي نمايد ، موجب افزايش درجه حرارت آن شده و اين پروسه تا زمانيكه عايق كاملاً شكسته شده و به يك هادي الكتريسته در آيد ، ادامه مي بايد.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 115
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت قالبسازی فیکس

قسمت قالبگيري

روشي كه در اينجا استفاده مي شود روش قالبگيري co2 مي باشد  .

ماده دير گداز + چسب + فعال كننده چسب + ساير مواد

ماسه سيلسي + سيليكات سديم + گاز co2 + .. .

پس از تهيه قالب به منظور ايجاد استحكام كافي از قالب آن را تحت دمش گاز co2 قرار مي دهند تا باعث اتصال ذرات ماسه يه يكديگر مي شود .

از مزاياي اين روش : 1- دقت ابعادي و صافي سطح خوب

2- قابليت شكل پذيري خوب

معايب اين روش : 1- استحكام باقي مانده زياد

2- عمر مفيد كم (جذب گاز از محيط)

اين روش براي مدلهاي صفحه اي بيشتر استفاده مي شود چون استحكام زياد آن باعث مي شود تا صفحه كمتر خم شود . در بخش قالبگيري براي تهيه قالبي با توجه به قطعه مورد نظر به مواد زير نيز احتياج داريم :

1-       مدل (بر اساس قطعه مورد نظر) 2- درجه 3- ماسه 4- گاز co2 5- تغذيه  6- راهگاه 7- ماهيچه (بر اساس قطعه مورد نظر ) 8- پودر سپاريت 9- سيخ …

مدلهاي مورد استفاده در اين قسمت در قسمت مدلسازي آماده مي شود .

مدلهاي مورد استفاده عبارتند از : 1- مدلهاي يك تكه 2- مدل صفحه اي با سيستم راهگاهي 3- مدل همراه قطعه آزاد

مدلها از لحاظ جنس به صورت فلزي و چوبي مي باشند .

نحوه قالبگيري مدل صفحه اي به اين گونه است كه تاي رو و زير مدل روي صفحه چوبي قرار دارد و راهگاه فرعي آن روي صفحه چوبي در نظر گرفته شده است و هر دو تاي جداگانه قالبگيري مي شود و بعد از اتمام كار روي هم قرار مي گيرند .

درجه : جعبه اي است فلزي كه حاوي ماده قالبگيري است و قالب به كمك آن تهيه مي شود . درجات تاي رو زير را تشكيل مي دهند . تعداد درجات در هر تاي ممكن است متفاوت باشد . كوچكترين درجه اي كه در كارخانه موجود بود حدوداً به اندازه 1*1 و بزرگترين آن 2*2 است .

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 124
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت شهد ایران

و هر آنچه مي بينيد‌ و مي شنويد حاصل ديده ها و شنيده ها و پرس و جو و سئوال هاي بنده بود كه در طول كارآموزي از كارگران مهندسين و تكنسين ها سئوال كرده ام . حال اين مسائل ممكن است صرفاً مربوط به رشته برق نباشد.

در روزي كه رفتم ابتدا موتوري كه قبلاً باز شده بود بسته شد ـ  كه ابتدا در محل اتصال چسب مي زنند سپس پيچ ها را كه مهره سرخود بود بستيم  ، در مورد دومي كه پيش آمده بود يك دستگاه printer روي پاكت بود و روي پاكت تاريخ و ساعت و قيمت مي زد براي تعمير آورده شد ، اين دستگاه متعلق به شركت Domino  بود ، آقاي توكلي به عنوان نماينده شركت در ايران براي تعمير آمد كه اين دستگاه يك فيش سنسور داشت و سپس آن قسمتي كه تاريخ مي زد را باز كردند و با آب شستند . اين دستگاه سه چراغ داشت قرمز  ( وقتي دستگاه از نظر مداري مشكل داشته باشد) و زرد ( وقتي جوهر آن كم باشد ) و سبز  ( در حالت عادي روشن است) . براي تست چراغ ها برنامه Advance service را كه وقتي دو دگمه Service   و O   سبز رنگ با هم فشار داده شود حاصل مي شود و سپس قرمز آن را كه maigre+ بود وارد كرده و از دكمه هاي جهت نما استفاده مي كنيم.

در روز بعد ابتدا تلفني را باز كرديم ، تلفن بوق داشت و از آن فهميديم كه برق درست است و سيمي كه از پريز تلفن به تلفن مي رفت را دست زديم و سپس ديديم كه وقتي به جايي زنگ مي زنيم صداي ما را نمي شنوند ولي ما صداي آنها را مي شنويم ، سپس گوشي درست بود دهني خراب بود سپس ديديم از سيم فنري مانندي كه از تلفن به دهني و گوشي مي رفت چهار سيم خارج شده و دو سيم به دهني و دو سيم ديگر به گوشي رفته اند، سپس به دو سر سيم اهم متر وصل كرديم تا ببينيم كه سيم ها قطعي دارند يا خير و ديديم كه ندارند سپس يك دهني ديگر آورديم اگر وقتي در دهني فوت كنيم و از گوشي بشنويم يعني دهني ما درست است. ما دهني ديگري را گذاشتيم و ديديم درست است. موقع آزمايش ديديم كار نمي كند سيم را تكان داديم و كار كرد سپس متوجه شديم يكي از چهار سيمي كه به گوشي و دهني مي رفت زدگي داشت و در نتيجه جريان در محل اتصال سيم ها مي چرخد و صدا را منتقل نمي كند.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 114
برچسب‌ها: کارآموزی در شرکت ,
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت رینگ سازی

جلسه اول : راه اندازی برجک خنک کننده (Colding toweer)

شرح  : همانطور که می دانیم برای خنک کردن ابزار و ماشین آلاتی که در صنعت مشغول به کار هستند یکی از راه های خنک کنندگی این دستگاه ها آب است. که همراه با چرخش سریع هوا مثمر الثمر سیستم خنک کنندگی است. بدیهی است زمانی که این آب برای خنک کنندگی استفاده می شود داغ می شود و برای اینکه آن را خنک کنیم بایستی آبها توسط پمپ هایی مخصوص به مکان معینی پمپاژ شوند که نام این مکان استخر آب صنعتی است. طریقه خنک کردن آب به دو طریقه پمپاژ آب به هوا با سرعت زیاد وپراکنده کردن سطح آب در محیطی گسترده که موجب خنک شدن آب صنعتی می شود یا (اسپری آب).

یکی دیگر از راه های خنک کردن آب برج های خنک کننده هستند که بوسیله فنی که بالای برجک قرار دارد و آب را توسط همان فن خنک می کند و دوباره به منبع ذخیره آب صنعتی برای استفاده مجدد برمی گرداند. نحوة اتصال برق به الکتروموتور فن مورد نظر که یک سیستم سه فاز است که دارای 2 کابل که هر کدام 4 رشته سیم که 3 تای آن فاز (R-S-T) و یک نول می باشد که توسط لولة خرطومی به طریق زیر مراحل انجام می پذیرد.

ابتدا 2 کابل توسط نفر که به سر 2 کابل بسته می شود (توسط چسب برق) به منظور سهولت کار که کابل راحت به داخل لولة خرطومی وارد می شود محکم می شود و یک شکل نوک تیز به آن داد ه می شود وسپس 2 کابل را به سمت تابلو برق هدایت می کنیم پس از آن 6 سر کابل هایمان را با سرپوش هایی مناسب پوشیده می شود که برای نصب تابلو بایستی به این ترتیب بسته شوند. از سمت راست کابل : اول قهوه ای – مشکی – زرد و کابل دوم زرد – مشکی و قهوه ای.

نکته : اگر در حین کار مشاهده شود که موتور فن چپگرد می چرخد باید جای دو فاز را عوض کنیم . مثلاً در هر دو زرد و قهوه ای . که این تابلو دارای سه کنتاکتور که یکی از آن ها اصل است و 2 تای بعدی ستاره و مثلث می باشد. به این ترتیب برج خنک کن راه اندازی شد و به پمپ آب صنعتی وصل شد.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 111
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت تولیدی صنعتی اخشان

چكيده:

ضايعات انساني و مادي فراوان حوادث ناشي از كار كه آمارها مبين وسعت كثرت آنها هستند، اقدامات لازم را براي پيشگيري از آنها وظيفه اي بس خطير و ضروري بلكه اجتناب ناپذير مي سازد.

همه ساله ميليونها حادثه ناشي از كار در دنيا اتفاقم يافتد. بعضي از اين حوادث باعث مرگ و برخي ديگر موجب از كار افتادگي كلي يا جزئي مي شود كه ممكن است پيامدهاي طولاني داشته باشد. همه حوادث براي قربانيان خود موجب درد و رنج مي شود. پاره اي از آنها موجب اضطراب و ناراختي شديد خانوادة قرباني خود مي شوند .ممكن است در زندگي خانوادگي فرد و نيز براي اجتماع اثرات وخيم، نامطلوب و فلاكت باري داشته باشد.

به طور كلي همه حوادث موجب اتلاف وقت و پول و كاهش توليد مي شود.در اثر حوادث ناشي از كار ( برون در نظر گرفتن شدت وخامت مورد) بيشتر از تلفات مربوط به عمليات يك جنگ بزرگ بوده است.

رنجها، ناراحتيها تلفات و ضايعاتي كه از اين حوادث نصيب بشر مي شود، ارقام وحشت آوري را نشان مي هند. به اين جهت است كه جلوگيري از آنها براي مصالح و منافع عمومي انسانها يك وظيفه اساسي، فوري و اجتناب ناپذير است.

اصولاً ايمني، حفاظت فني و بهداشت صنعتي شاخة وسيع و گسترده اي است كه تحت عنوان « حفاظت صنعتي» به مجموعه تدابير، اصول و مقرراتي گفته مي شود كه با به كار گرفتن آنها بتوان نيروي انساني و سرمايه را در مقابل خطرات مختلف و در محيط هاي صنعتي به نحو مؤثري حفظ و حراست كرد و يك محيط كاري بي خطر و سالم جهت افزايش كارايي كاركنان به وجود آورد.

بنابراين مي بايست از فرصت به دست آمده براي طي دورة كارورزي در شركت توليدي صنعتي اخشان نهايت استفاده را برده و در زمينه ايمني و حفاظت فني به تحقيق و تخصص مي پردازيم. تصميم داشتم حوادث شركت را بررسي كرده و در هر چه كمتر شدن تعداد و شدت حوادث تلاش كنم. در آخر نيز به اين نكته پي بردم كه استفاده از وسيلة حفاظت انفرادي دستكش ايمني مي تواند كمك مؤثري به كارگران كند. همچنين حريق و خطر آتش سوزي شركت را بررسي كرده و پيشنهاداتي را ارائه دادم. عوامل فيزيكي زيان آور محيط كار در شركت نيز جاي بحث دارد. اين مسئله نيز بررسي شد.

اميد است نتيجة تلاش هاي اين حقير در كمك به علاقه مندان نيز واقع شود و موجب رضايتمندي اساتيد محترم مؤسسه آموزش عالي جهاد دانشگاهي واحد يزد را فراهم آورد.

فصل اول:

معرفي شركت توليدي صنعتي اخشان و اهداف گزارش

1-1- معرفي شركت :

شركت وتوليدي – صنعتي اخشان توليد كننده كمربندهاي ايمني در سال 1352 تاسيس گرديده است.

تا چند سال پيش اين شركت تنها توليد كننده كمربند ايمني در ايران بوده است در حال حاضر با داشتن الگوي  استاندارد ISO/TS 16949  بهترين توليد كننده كمربند در ايران مي باشد.

اين شركت در شيراز – عادل آباد – بيست متري همايون واقع شده است. ساختمان شركت شامل سه قسمت اصلي اداري و توليد و اتوليو است . دو بخش توليد و اداري در  دو طرف به موازات هم واقع شده اند در بين اين دو بخش حياط و محل رفت و آمد مي باشد در اتنهاي حياط به طور كلي بخش اتوليو قرار گرفته است.

بخش توليد شامل دو سالن مجزا ي باشد سالن يك يا مونتاژ كه در آن مونتاژ جمع كن كمربند و يا قفل صورت مي گيرد آقايان در اين بخش فعاليت ميكنند در سالن دو عمدتاً كارهاي زير مونتاژ توسط خانمها و بسته بندي توسط آقايان انجام مي شود.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 132
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در پتروشیمی بوعلی سینا

فصل اول

معرفي ابزار دقيق

1-1- فن ابزارهاي دقيق

سنجش عبارتست از مقايسه كميت هاي نامعلوم با كميت هاي حد نصاب و قراردادي، اين ايده موقعي به مرحله اجراء قرار مي گيرد كه لازم باشد كميت هاي فيزيكي و شيميائي معلوم و اندازه گيري شوند. عمل سنجش بهر صورت كه باشد در تغييرات و فعل و انفعالات مواد اوليه تمام صنايع جهان لازم و ضروريست. زيرا بدلائل زير حس هاي پنج گانه بشر فقط در حدي بسيار محدود در عمل اندازه گيري و سنجش قادر به معلوم تغييرات در اشياء مي باشند. بنابراين ناچار است از وسائلي استفاده كند كه بتواند بدون تماس مستقيم خود عمليات سنجش را با بكار بردن آن وسائل انجام دهد و حتي عمل كنترل را بانجام رساند.

1-2- لزوم كاربرد وسائل سنجش و كنترل در صنايع نفت و پتروشيمي

الف- كنترل كيفيت و كيفيت طبق طرح عمليات بهره برداري و مشخصات تعيين شده

ب- ايمن نگهداشتن واحدهاي صنعتي در شرائط خاص (از نظر خطرات انفجار وكليه حوادث ناشي از صحيح كار نكردن وسائل)

فهرست مطالب

عنوان                                                     صفحه

فصل اول : معرفي ابزرار دقيق…………………………………………………………………..

1-1 فن ابزار دقيق………………………………………………………………………………….

1-2 لزوم كاربرد وسائل سنجش و كنترل در صنايع نفت و پتروشيمي………………

-كنترل…………………………………………………………………………………………………

-تعريف حلقه كنترل (CONTROL LOOP)……………………………………………….

1-3 عوامل تحت كنترل …………………………………………………………………………

1-فشار (PRESSURE)…………………………………………………………………………..

2- جريان سيال (Flow)………………………………………………………………………….

3- سطح(LEVEL)………………………………………………………………………………..

4-دما (TEMPERATURE)……………………………………………………………………

1-4 آشنايي با چند اصطلاح رايج در ابزار دقيق……………………………………………

1-SETTOINT…………………………………………………………………………………….

2- MEASUREMENF………………………………………………………………………….

3- OFFSET………………………………………………………………………………………..

4-SIGNAL…………………………………………………………………………………………

5-FEEDBACK…………………………………………………………………………………..

6- حلقه كنترلي باز و بسته OPENAND CLOED LOOP…………………………….

فصل دوم

2-1 فشار (PAESSURE)……………………………………………………………………….

1- فشار نسبي GAUGE PRESSURE………………………………………………………

2- فشار جو ATMOSPHERE PRESSURE……………………………………………..

2-2 جريان سيال (Fiow)………………………………………………………………………..

2-3 دما(TEMPERATURE)………………………………………………………………….

1- تعريف حرارت…………………………………………………………………………………

2- واحد انرژي …………………………………………………………………………………….

3- گرماي ويژه: C (ظرفيت گرمايي ويژه )…………………………………………………

فصل سوم انواع وسايل مورد استفاده براي اندازه گيري كميت هاي سيالات

3-1 ما نرسته هاي شيشه اي ( جهت سنجش منشار)…………………………………….

1- تيوب مخزن دار………………………………………………………………………………..

2- U تيوب ساده…………………………………………………………………………………..

3- U تيوب با ساقه مورب………………………………………………………………………

4- اندازه گيري فشار هاي زياد به كمك U تيوب…………………………………………

3-2 وسايل قابل ارتباع……………………………………………………………………………

1- لوله بور دون BOURDON TUBE………………………………………………………

2- لوله بور دون حلزوني (PIRALBOUROURDON TUDE)……………………..

3- لوله بوردن مارپيچ(HELICAL BOURDON TUBE)……………………………..

3-3 ارتفاع سنج LVELMETER………………………………………………………………

- اندازه گيري سطح مايعات…………………………………………………………………….

1- اندازه گيري ارتفاع سطح بطور مستقيم…………………………………………………..

1-1 استفاده از لوله اندازه گيري ……………………………………………………………….

1-2 استفاده از توپي شناور BALL FIOAT………………………………………………..

2- اندازه گيري ارتفاع سطح مايعات بروش غير مستقيم…………………………………

2-1 استفاده از نور………………………………………………………………………………….

2-2 استفاده از اشم راديواكتيو RADIATION TYPE…………………………………..

2-3 طريقة اولتراسونيك………………………………………………………………………….

3-4 فلومترها Fiow MFTERS………………………………………………………………..

-اندازه گيري جريان سيالات…………………………………………………………………….

1- وسايل اندازه گيري جريان بروش مستقيم……………………………………………….

1-1 اندازه گيري  به روش روتا متر ROTAMFTER …………………………………..

2- وسايل اندازه گيري جريان بروش غير مستقيم…………………………………………

1-2 فلومتر بر اساس اختلاف فشار……………………………………………………………

- محسنات و معايب روش مستقيم اندازه گيري جريان سيالات………………………

- محسنات و معايب روش غير مستقيم اندازه گيري جريان سيالات…………………

3-5 دماسنج THERMOMETERS…………………………………………………………..

- اندازه گيري دما…………………………………………………………………………………..

1- دما سنج شيشه اي …………………………………………………………………………….

2- دما سنج دو فلزي BIMMETAL THERMOMETERS………………………….

3- ترميستور THERMISTOR…………………………………………………………………

4- زوج حرارتي (ترموكوپل THERMOCOUPLE)…………………………………….

5- آشكار سازي مقاومتي دما (RTD)………………………………………………………..

فصل چهارم: انواع فرستنده ها و انواع مبدل ها

4-1 مقدمه……………………………………………………………………………………………

4-2 اجزاء تشكيل دهنده يك حله كنترل …………………………………………………..

الف- فرستنده ها TRANSMITERS…………………………………………………………

- فرستنده تعادل نيرو نوع الكترونيكي ………………………………………………………..

ب- مبدل ها TRANSDUCERS……………………………………………………………..

-مبدل هاي الكترونيكي ELECTRONIC TRANSDUCERS………………………..

الف- مبدل جريان به ولتاژ TRANS DUCERI/V……………………………………….

ب – مبدل ولتاژ به جريان TRANS DUCERI/V………………………………………..

4-3- ساير اجزاء تشكيل دهنده يك حلقه كنترلي ……………………………………….

- سوئيچ فشار PRESSURE SWITCH……………………………………………………..

- كليد حفاظتي SAFETY SWITCH………………………………………………………..

-سوئيچ سطحLEVEL SWITCHE…………………………………………………………..

-دستورات كاليبراسيون و checking ادوات و ابزار دقيق ………………………………

-فهرست منابع و مأخذ……………………………………………………………………………

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 102
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی صنایع بسته بندی در کارخانه سایش سازی حرفه و فن (صنایع بسته بندی)

مقدمه:

كارخانه سايش سازي حرفه وفن در صنايع بسته بندي فعاليت دارد كه داراي حجم كاري سنگين مي باشد و در سال 1354 با قطعه سازي و ساخت قطعات چاپ و بسته بندي شروع به كار كرد تا سال 1358 به علت اينكه كليه صنعت از كشورهاي اروپائي تغذيه مي شد اين ماشين سازي رشد چنداني نداشت بلكه فقط مي توانست خود را سر پا نگه دارد. بعد از انقلاب اسلامي يكي از اركان انقلاب،انقلاب صنعتي بود و اين كارخانه توليدي مفتخر است كه كارهاي را انجام داده كه در كشور براي اولين بار انجام مي شود و باعث شد كه در طول جنگ از خروج ارز جلوگيري نمايد.

هدف من از انتخاب موضوع ساخت ماشين دايكات (ماشين تيغ زني)در زمان كنوني علت حركت اقتصادي و خارج شدن و يك قطبي بودن صادرات نفت به صورت غير نفتي مي باشد.

ساخت اين دستگاه خوشبختانه تحولي را در صنايع بسته بندي به وجود آورده است. چنانچه چند دهه قبل نبود اين در ايران به وضوح مشخص بود كه حتي تعداد اين ماشين به تعداد انگشتان يك دست نمي بود و به قيمت هاي بسيار گزاف خريد و فروش مي شد و توليد اين ماشين در ايران در مرحله اول كنترل قيمت حتي از سوي بيگانگان ايجاد كرد و در مرحله دوم از وارد كردن اين ماشين جلوگيري كرد و در مرحله سوم با توليد انبوه نياز مصرف كنندگان را بر طرف نمود.

فهرست

مقدمه:

فصل اول

1-تاريخچه بسته بندي در جهان

2-تاريخچه  بسته بندي در ايران

فصل دوم :

انواع ماشينهاي بسته بندي

فصل سوم:

1-قسمت ثابت دستگاه

2-قسمت متحرك دستگاه

3-قسمت ايمني دستگاه

4-قطعات جانبي

5-مونتاژ نهايي

6-سيستم برق دستگاه

7-اشكالات فني دستگاه

فصل چهارم :

سپاسگزاري

گزارش هفتگي

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 128
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت آرگون صنعت مرکزی

معرفي شركت و تاريخچه آن

شركت آرگون صنعت مركزي در تاريخ 1/7/83 با هدف اجراي طرح هاي تاسيساتي و نيز مشاوره و طراحي در زمينه هاي سيستم هاي حرارتي و برودت مركزي- آبرساني
قطره اي و نيز فروش تجهيزات مربوطه افتتاح گرديد اين شركت داراي امكانات لازم در جهت اجرا و طراحي پروژه هاي مذكور مي باشد.

اين شركت كار خود را با فروش كپسولهاي آتش نشاني- سقف هاي كاذب شروع و با تشكيل چارت پرسنلي شروع به طراحي و مشاوره در زمينه هاي تاسيساتي نمود و در حال حاضر چندين تاسيساتي- سقف كاذب و نيز آبياري محوطه در حال اجرا دارد مكان شركت جهت طراحي در داخل شهر و در زمينه اجرا داخل پروژه به صورت كارگاههاي قابل انتقال است.

چارت مديريت و منابع انساني

چارت مديريتي به صورت منابع انساني موقت كاربريدارد، هئيت مديره- مدير عامل- راننده نيروهاي فني «كارداني تأسيسات و برق و عمران» و حسابدار نيروهاي دائم و عمليات هاي اجرايي شامل حفاري- لوله كشي و … توسط نيروهاي موقت انجام مي شوند.

فهرست مطالب

آشنايي با مكان كارآموزي

-        معرفي شركت و تاريخچه آن

-        چارت مديريت و منابع انساني خلاصه اي از نحوه عملكرد دستگاههاي تاسيساتي

-        خلاصه اي از پروژه هاي انجام شده در شركت و مراحل اجراي آن

سيستم آبياري قطره اي شهرك دانشگاهي دانشگاه آزاد خمين

سيستم حرارت مركزي ساختمان علوم انساني دانشگاه آزاد خمين

ارزيابي بخشهاي مرتبط با رشته مديريت صنعتي

-        بازاريابي و اخذ يك پروژه

-        برنامه ريزي جهت انجام پروژه

-        مديريت پروژه

آزمون آموخته ها، نتايج و پيشنهادات

-        پروژه هاي در دست اقدام شركت

-        فرمهاي پيشرفت و پايان دوره

مقدمه

رده بندي براساس نوع اتصال

آشنايي با اصول ايمني

ايمني عمومي

ايمني در جوشكاري

رعايت نكات ايمني عمومي

شناخت اصول برشكاري

آشنايي با برشكاري و گازهاي مورد استفاده

ايمني در برشكاري

آشنايي با تعاريف جوشكاري و انواع روشهاي جوشكاري

تعريف جوشكاري

رده بندي فرآيندهاي جوشكاري

تاريخچه جوشكاري

آشنايي با انواع روشهاي جوشكاري

جوشكاري قوس الكترود روپوش دار

فرايند جوش زير پودري

طراحي جوش

عمليات حرارتي مورد نياز

شناخت انواع دستگاههاي جوشكاري و تجهيزات آن

ترانسفورماتورهاي جوشكاري

مشخصات جريان برق در جوشكاري

دستگاههاي جوشكاري برق

انواع جريان

بررسي عوامل مختلف در جوشكاري

انحراف قوس

طبقه بندي الكترودها از لحاظ جنس فلز

تقسيم بندي الكترودها از لحاظ جنس فلز

ويژگيهاي پوششهاي كيفي

تقسيم بندي الكترودهاي پوششدار براساس تركيبات شيميايي روپوش ها

شناسايي الكترودها از طريق حروف با اعداد

آشنايي با انواع فلزات و شناخت مواد مصرفي در جوشكاري

آشنايي با برخي از مواد پايه در جوشكاري

فولادها

نكاتي درباره جوشكاري با الكترود E6010

تقسيم بندي الكترودها از لحاظ جنس مغزي

متداولترين الكترودهاي مورد استفاده

نكاتي در مورد نگهداري الكترودها

تنش

پيش گرم كردن

قوانين جلوگيري از پيچيدگي در هنگام جوشكاري قطعات

الكترود تنگستن

آشنايي با نقشه خواني

علائم جوش در نقشه

نقشه خواني در جوشكاري

نكاتي درباره برگه هاي W.P.S و W.P.Q.T و P.Q.R

جوشكاري قوس تنگستني

جوشكاري قوس فلزي با گاز محافظ

جوشكاري با قوس الكترود تنگستني

اصول اساسي جوشكاري با قوس الكتريكي در پناه گاز محافظ

انواع جريانهاي الكتريكي و اثرات آنها در جوشكاري TIG

تورچهاي جوشكاري با گاز محافظ

نازلها

گازهاي محافظ

مشخصات گاز هليم

مشخصات گاز آرگون

نكنيك جوشكاري TIG

آشنايي با سيستم High Frequency

كاربرد سيستم HF

شناخت انواع عيوب جوشكاري و آشنايي با روشهاي بازرسي و تست جوش

عيوب جوش

انواع آزمايش جوش

ضميمه

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 133
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت شیرآلات بهداشتی شیبه

هدف: طراحي شير دوش اهرمي

پس از موافقت شركت ، قرار ملاقاتي با آقاي مهندس فضل اللهي( مدير دفتر طراحي) گذاشته و در مورد اجراي پروژه صحبت كرديم.

نظر ايشان بر اين بود كه ابتدا با اصول كلي و مكانيزم عملكردي شيرهاي اهرمي آشنا شوم. بعد از تحقيق و مطالعهء مطالب ، اطلاعات مربوط به سيستم آب پخش كن(پرلاتور)، كارتريج(تنظيم كننده دبي خروجي آب) و سوپاپ را كسب كرده و سپس به بازديد خط توليد رفته و پس از آن در جلسهء ديگري با ايشان شركت كردم و به خواست آقاي فضل الهي قرار شد كه در اين مدت به طراحي شير دوش اهرمي بپردازم.

طي روند در ابتدا كار به كندي پيش مي رفت ، طرحهاي اوليه با سليقه و خواسته كارفرما و مدل هاي قبلي كارخانه مطابقت نداشت. بنابر اين به اجراي طرحهاي متفاوت و ساخت ماكت و مدل پرداخته و ارائهء كار را به صورت سه بعدي انجام دادم.

فهرست

ـ پيشگفتار…………………………………………………………………………………………………….1

ـ هدف……………………………………………………………………………………………………..2

- معرفي محل گذراندن پروژه…………………………………………………………………….3

- روند خط توليد………………………………………………………………………………………….5

   .قالب سازي………………………………………………………………………………………….5

   .ريخته گري و ماهيچه سازي………………………………………………………………………7

   .پرداختكاري…………………………………………………………………………………………….10

   .آبكاري………………………………………………………………………………………………….12

   .كوتينگ………………………………………………………………………………………………….16

   .مونتاژ…………………………………………………………………………………………………..17

-فلوچارت تبديل مواد به محصول در كارخانه…………………………………………………..18

- ريخته گري مس و برنج……………………………………………………………………………19

   .مشخصات عمومي ذوب…………………………………………………………………………19

   .مواد شارژ و آماده كردن……………………………………………………………………….20

   .كوره هاي ذوب…………………………………………………………………………………….21

   .تاثير ناخالصي ها……………………………………………………………………………………22

-آلياژ هاي مس………………………………………………………………………………………23

   .آلياژهاي مس-روي(برنج)……………………………………………………………………24

   .آلياژهاي ريختگي برنج…………………………………………………………………………….24

   .تهيه و توليد برنج ريختگي………………………………………………………………………..25

   .قالبها…………………………………………………………………………………………………….27

ليست محصولات توليدي شركت………………………………………………………………….30

-مبحث اقتصادي……………………………………………………………………………………….32

-آناليز نمونه اي از محصولات كارخانه…………………………………………………………33

-مشخصات استاندارد نمونه بررسي شده……………………………………………………….38

-اصطلاحات و تعاريف………………………………………………………………………………….40

-استانداردهاي مربوط به ويژگيهاي ساخت…………………………………………………….42

-استانداردهاي مربوط به اجزاي شير…………………………………………………………….44

-استانداردهاي نشانه گذاري………………………………………………………………………..46

-اتودها………………………………………………………………………………………………………47

-اتود طرح نهايي…………………………………………………………………………………………83

-نقشه سه نماي بدنه………………………………………………………………………………….84

-نقشه سه نماي دسته اهرم………………………………………………………………………..85

-نقشه انفجاري……………………………………………………………………………………………86

-فلوچارت مونتاژ…………………………………………………………………………………………87

- جدول زمانبندي……………………………………………………………………………………….88

- تصويرماكت……………………………………………………………………………………………..89

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 127
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی ساختمان فلزی

ساختمان فلزی

منظور از ساختمان فلزی ساختمانی است که ستون ها و تیرهای اصلی آن از پروفیل های مختلف فلزی بوده و بار سقف ها و دیوارها و جدا کننده ها(پارتیشنها) بوسیله تیرهای اصلی به ستون منتقل شده و به وسیله ستون ها به زمین منتقل گردد.

مزایا و معایب ساختمان های فلزی

1- اجرا این نوع ساختمان ها خیلی سریع پیشرفت می نماید.

2- ستون ها و قطعات باربر ساختمان های فلزی فضای کمتری را اشغال می نماید و این خود باعث به وجود آمدن سطح مفید زیادتر در ساختمان های فلزی می گردد در صورتی که برای ساختمان های بتونی مرتفع ناچار به ایجاد ستونها و دیوارهای قطور
می باشیم.

3- ساخت قطعات ساختمان های فلزی در خارج از محوطه کارگاه ممکن است و این خود از لحاظ دقت و کیفیت و اقتصاد بسیار خوب است.

4- برخلاف ساختمان های بتنی ساختن ساختمان های فلزی کمتر تابع آب و هوا و عوامل جوی می باشد.

5- امکان تقویت ساختمان بعد از اتمام کار و بالاخره نزدیک بودن فرضیات با عمل در ساختمان های فلزی از مزایای آن می باشد.

6- این ساختمان ها در مقابل آتش سوزی بسیار ضعیف بوده و با کوچکترین حریقی که در کنار ستون ها ایجاد شود فوری فولاد گداخته شده و در مقابل بار وارده کمانش نموده، ممان های موجود در قطعات افزایش یافته و ساختمان مزاب می شود.

7- ساختمان های فلزی در مقابل عوامل جوی و خورندگی بسیار ضعیف بوده و به همین علت دارای عمر کوتاهتری ی باشند.

8- به علت نازکی دیوارها ساختمان فلزی در مقابل حرارت و صورت عایق نیست.

پی سازی در ساختمان های فلزی

در ساختمان های فلزی بیشتر از پی نقطه ای استفاده می کنند.

فهرست مطالب

عنوان…………………………………………………………………………………………. صفحه

 

ساختمان فلزی………………………………………………………………………………… 2

مزایا و معایب ساختمان های فلزی ……………………………………………………. 2

پی سازی در ساختمان های فلزی …………………………………………………….. 3

مشخصات پی های نقطه ای …………………………………………………………….. 3

1- زمین مناسب …………………………………………………………………………….. 4

2- بتن مگر ……………………………………………………………………………………. 4

3- میله گردهای کف پی ………………………………………………………………… 5

قالب بندی، کفراژ …………………………………………………………………………… 8

4- بتن اصلی ………………………………………………………………………………… 10

5- صفحه زیرستون ……………………………………………………………………….. 12

شناژ ……………………………………………………………………………………………. 16

لایه های شناژ ………………………………………………………………………………. 16

قفسه شناژ ……………………………………………………………………………………. 16

ستون ها  ……………………………………………………………………………………… 17

اتصال ستون به صفحه زیر ستون ……………………………………………………… 18

لچکی یا ورق پشت بند ………………………………………………………………….. 20

جوش ………………………………………………………………………………………….. 20

تسمه های اتصال ………………………………………………………………………….. 22

صفحه های تقویتی ………………………………………………………………………… 22

تقلیل ضخامت ستون ……………………………………………………………………… 23

ورق بست ……………………………………………………………………………………. 24

پل ها یا تیرهای اصلی …………………………………………………………………… 25

نحوه تقویت پلها …………………………………………………………………………… 28

تیرچه ………………………………………………………………………………………….. 29

بادبند …………………………………………………………………………………………… 31

طاق ضربی …………………………………………………………………………………… 32

میله  مهار …………………………………………………………………………………….. 34

تیرهای لانه زنبوری ……………………………………………………………………….. 34

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 145
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی ساختمان های اسکلت فلزی

2-1 طریقه پیاده کردن نقشه:

قبل از پیاده کردن نقشه روی زمین، اگر زمین ناهموار بود یا دارای گیاهان و درختان باشد باید نقاط مرتفع ناترازی که مورد نظر است برداشته شده و محوطه ازکلیه گیاهان و ریشه ها پاک گردد.

پس از مشخص شدن محل ساختمان و تهیه نقشه آن، اولین مرحله از کار اجرایی پیاده کردن نقشه است.

معمولاً نقشه را با توجه و برداشت از پلان پی کنی پیاده می نماید. برای پیاده کردن نقشه حداقل می بایست یکی از اضلاع ساختمان و امتداد آن را نسبت به امتداد موجود در منطقه نظیر بر خیابان، رودخانه، ابنیه قدیمی و … مشخص نمود. با پیاده کردن یک ضلع ساختمان و با توجه به امتداد تعیین شده، ابتدا و انتهای آن میخ کوبی می شود. در نتیجه طول  یا عرض ساختمان مشخص می گردد.

                                                                   فهرست مطالب

عنوان                                                                                صفحه                                                         

فصل اول :ساختمان های اسکلت فلزی

1-1محاسن سازه های اسکلت فلزی …………………………………………………… 2

1-2معایب سازه های اسکلت فلزی……………………………………………………. 2

فصل دوم :پیاده کردن نقشه

2-1طریقه پیاده کردن نقشه ……………………………………………………… 4

2-2رپر……………………………………………………………………………… 4

فصل سوم :گودبرداری پی کنی وپی سازی

3-1گودبرداری ……………………………………………………………………… 7

3-1-1گودبرداری درزمین های نامحدود………………………………………………… 7

3-1-2گودبرداری در زمین های محدود ………………………………………………… 7

3-2شمع بندی بدنه های گود …………………………………………………………. 8

3-3پی کنی ……………………………………………………………………. 8

3-4پی وپی سازی ………………………………………………………………. 11

3-5مراحل اجرایی ساخت فنداسیون ساختمانهای اسکلت فلز ی ……………………….. 11

3-5-1نکات اجرایی زیرسازی پی ………………………………………………… 11

3-5-2نکات اجرایی بتن مگر ………………………………………………….. 12

فصل چهارم :جزئیات ونکات اجرایی بتن

4-1تعریف بتن …………………………………………………………………… 14

4-2انواع سیمان پرتلند …………………………………………………………. 14

4-3حمل وانبار کردن سیمان ……………………………………………………….. 15

4-4آماده سازی بتن وبتن ریزی …………………………………………………….. 16

4-5اختلاط وانتقال بتن…………………………………………………………….. 18

4-6بتن ریزی ……………………………………………………………………. 18

4-7متراکم کردن بتن …………………………………………………………….. 18

4-8معایب وجودهوا در بتن ………………………………………………………. 19

4-9عمل آوردن بتن ……………………………………………………………. 20

4-10مدت عمل آوری بتن  …………………………………………………….. 20

4-11بتن ریزی در هوای گرم …………………………………………………. 20

4-12بتن ریزی درهوای سرد ………………………………………………….. 21

فصل پنجم:جزئیات ونکات اجرایی فولاددربتن

5-1علل مصرف فولاددربتن …………………………………………………….. 23

5-2 انواع فولادهای مصرفی……………………………………………………. 23

5-3 فرم های رایج کاربرد میلگرد در بتن…………………………………………. 23

5-4 حفاظت و انبار کردن میلگردهای فلزی………………………………………. 24

5-5- حداکثر قطر زنگ زدگی میلگردها…………………………………………… 24

5-6 استاندارد خم قلاب انتهای میلگرد ……………………………………………… 24

فصل ششم: قالب بندی و انواع آن

6-1 قالب بندی……………………………………………………………………….. 26

6-2 انواع قالب ………………………………………………………………………. 26

6-2-1 قالب آجری…………………………………………………………………….. 26

6-2-2 قالب چوبی ……………………………………………………………………. 26

اجزای قالب های چوبی……………………………………………………………………27

6-2-3 قالب فلزی………………………………………………………………………. 27

6-3 باز کردن قالب …………………………………………………………………….. 29

فصل هفتم: چگونگی اجرا و نصب پیچ های مهاری (بولت) و صفحه کف ستون

7-1 دلایل استفاده از صفحه کف ستون و بولت …………………………………………… 32

7-2 روش نصب پیچ های مهاری در موقع بتن ریزی………………………………………. 32

7-3 محافظت کف ستون ها و پیچ های مهاری ……………………………………………. 32

7-4 روش نصب نبشی بر روی بیس پلیت ها برای استقرار ستون …………………………… 34

فصل هشتم: ستون های فلزی

8-1 ستون…………………………………………………………………………….. 37

8-2 تقسیم ستونها از لحاظ شکل ظاهری ………………………………………………… 37

8-3 رایج ترین اتصال ها برای ساخت ستون …………………………………………….. 37

8-4 طویل کردن ستون ………………………………………………………………… 38

فصل نهم:  تیرها و تیرهای لانه زنبوری

9-1 شاهتیرها ( پل ها)………………………………………………………………… 41

9-2 تیرهای لانه زنبوری………………………………………………………………. 42

9-2-1 روش های مختلف برش تیرآهن ……………………………………………….. 42

9-2-2روش های ساخت تیر لانه زنبوری و تقویت آن …………………………………. 42

9-2-3 محاسن تیر لانه زنبوری ………………………………………………………. 43

9-2-4 معایب تیر لانه زنبوری ……………………………………………………….. 43

فصل دهم: اتصالات در ساختمان های اسکلت فلزی

10-1 اتصال ساده ……………………………………………………………… 45

10-1-1 اتصال ساده با نبشی نشیمن انعطاف پذیر………………………….. 45

10-1-2 اتصال ساده با نبشی نشیمن تقویت شده………………………………….. 45

10-1-3 اتصال ساده با نبشی جان  ………………………………………………… 46

10-2 اتصال صلب تیر………………………………………………………………. 46

فصل یازدهم: سقف تیرچه و بلوک

11-1 مزایای سقف تیرچه و بلوک در مقایسه با سقف تیرآهن-طاق ضربی و دال بتنی یکپارچه    50

11-2 محدودیت های اجرایی سقف تیرچه و بلوک…………………………………………….. 50

11-3 اجزای اصلی سقف تیرچه و بلوک …………………………………………………….. 51

11-3-1 اجزای تشکیل دهنده خرپای تیرچه…………………………………………………….. 51

11-3-2 بلوک………………………………………………………………………………. 53

11-3-3 میلگردهای افت و حرارتی …………………………………………………………… 54

11-3-4 تکیه گاه های موقت اجزایی…………………………………………………………. 54

11-3-5 کلاف میانی …………………………………………………… 55

11-3-6 میلگردهای ممان منفی …………………………………………………………………….. 56

ضمیمه……………………………………………………………………………………………. 58

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 134
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی معماری

نصب درب پنجره :
وظايف و تشكيلات شركتهاي پيمانكاري

بطورخلاصه شركتهاي پيمانكاري به شركتهايي گفته ميشودكه عهده داراجراي‌كاري  از سازماني شخصي و خلاصه منبعي با قيمتهاي معيني مي گردد . و انجام اجراي عمليات آنرا بعهده مي گيرد . و اين شركتها مي تواند در ملكيت يك و يا چند نفر باشد كه به يكي از صورتهاي تشكيل شركت مانند شركت سهامي ، شركت با مسئوليت محدود ، شركت تضامني ، شركت مختلط غير سهامي ، شركت مختلط سهامي ، شركت نسبي و يا شركت تعاوني بوجود مي آيد . به هر ترتيب پس از تشكيل شركت يك نفر از سهام داران به عنوان مدير عامل شركت انتخاب مي گردد و وكليه وظايف اداره امور شركت و مديريت اجرايي پروژه را عهده دار خواهد بود .

با توجه به وظايفي براي مديريت عامل شركت وجود دارد لازم است كه از امور تجارت – حقوق ـ مالي ـ روابط كاركري و امور مهندسي و توليدي و  خلاصه مديريت اطلاع كافي داشته باشد . و بتواند در شرايط مختلف روشهاي مناسب براي اجرا و  پيشبرد كارها انتخاب نمايد . و در كارهاي برآورد ، برنامه ريزي ها و خريد و تداركات و سازمان دهي و كنترل كارها وارد به امور و آگاهي كامل داشته باشد .

وظايف و تشكيلات شركتهاي پيمانكاري
تعريف شركت پيمانكار وگروه شركتهاي پيمانكاري

تقسيم بندي كارهاي پيمانكاري :

رشته ابنيه :
شناخت از مسائل اوليه كارگاه

تيرچه :

تيرچه پيش ساخته خرپايي از اجزاء زير تشكيل مي شود.

بلوك :
ميلگردهاي  افت حرارت

ميلگرد ممان منفي

حمل ونقل وانبار كردن تيرچه :
اجراي سقفهاي تيرچه وبلوك

تعبيه سوراخ درسقف

سقف هاي طره اي ( كنسول )

جزئيات بتن پوششي  سقف تيرچه  بلوك

بتن :

سيمان :
نسبت اختلاط اجزاء بتن
قرنيز

اندود گچ و خاك :

نشانه گذاري يا اجراي كرم بندي :

شمشه گيري :

عايق كاري :

موزاييك كاري :

كرم گذاري بوسيله موزاييك :

كرم گذاري متقابل و گونيا سازي :

فرش كردن موزاييك به كمك ريسمانكار:

محوطه سازي :

جان پناه پشت بام:

كاشي كاري :

سنگ كاري

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 134
برچسب‌ها: کارآموزی معماری ,
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی شرح وظایف دفاتر مهندسی

فصل اول :

شرح وظایف دفاتر مهندسی

دفتر مهندسی چیست؟ به شخص یا اشخاص حقیقی دارنده پروانه اشتغال مهندسی است و امتیاز آن قابل واگذاری نیست یا (محل انجام اقدامات مهندسی ساختمان)

مهندس ناظر پایه 1 و 2 و 3 کیست : به منظور تعیین حدود صلاحیت کاردانها و دیپلمهای فنی و معماران تجربی دارای پروانه اشتغال به کار فعالیتهای فنی در ساختمان بر پیچیدگی عوامل و حجم کار ساختمانها به سه گروه 1 و 2 و 3 تقسیم بندی شده اند.

چگونگی تشکیل دفاتر : شرکای دفتر مهندسی ساختمان باید دارای مشارکت نامه رسمی ثبت شده در دفاتر اسناد رسمی و نظام نامه داخلی برای انجام امور دفتر بوده و به طور مشترک و با دو بین مشترک در اداره امور دفتر و هماهنگی در ارائه تمام خدمات مهندسی طراحی رشته های ساختمان که در مشارکت نامه نیز مفید می شود اقدام به تأسیس دفتر نموده و از بین شرکای تمام وقت خود یک نفر را به عنوان مسؤول دفتر معرفی نمایند.

ضرائب هر دفتر : 5 تا 20 درصد حق النظارت به سهمیه دفتر تعلق می گیرد با توجه به کسرت دفاتر مهندسی ضرائب آنها از لحاظ سهمیه بندی حق النظارت فرق می کند.

تعرفه حق الزحمه دفاتر مهندسی و مهندسین ناظر : از آنجایی که حق الزحمه خدمات مهندسی ساختمان در بخش طراحی و نظارت در چهار رشته (عمران، تأسیسات، مکانیکی و تأسیسات برقی و معماری) به صورت درصدی از هزینه ساخت و ساز ساختمان تعیین می گردد.

جایگاه نظام مهندسی ساختمان : با توجه به اهمیت ساختمان سازی و صرف هزینه های زیاد جهت احداق ساختمانها و همچنین مصرف منابع ملی از جمله آهن و سیمان در احداث ساختمانها و در صورت تخریب یا خسارت ساختمان در برابر زلزله یا حوادث دیگر ضررهای هنگفتی به منابع ملی وارد می شود لذا به تمهیدات دولت اجرای ساختمانها در سطح کشور باید تحت نظارت ناظری مجاز سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام شود.

وظیفه نظام مهندسی : الف) انتخاب اعضای هیأت مدیره ب) استماع گزارش عملکرد سالیانه هیأت مدیره و اعلام نظر نسبت به آن ج) بررسی و تصویب ترازنامه سالانه سازمان استان و بودجه پیشنهادی هیأت مدیره د) تعیین و تصویب حق ورودیه و حق عضویت سالانه اعضاء و سایر منابع درآمد برای سازمان بر اساس پیشنهادات هیأت مدیره ح) بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به سایر اموری که طبق قوانین و آیین نامه های مربوط به عهدة سازمان استان و در صلاحیت مجمع عمومی می باشد.

ارتباط دفاتر با نظام مهندسی : دفاتر مهندسی طراحی و طراحان حقوق ساختمان مکلفند اسناد و مدارک فنی، نقشه ها و قراردادهای منعقد با صاحب کاران را به سازمان استان تسلیم نماید و سازمان استان موظف است به نظارت بر حسن انجام خدمات دفاتر مهندسی طراحی ساختمان و طراحان حقوقی ساختمان است. امان این نظارت از مسئولیت طراحان نمی کاهد.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 169
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی عملیات خاک برداری، اجرای فنداسیون، نصب صفحات زیر ستون

مـقـدمـه

محل کارآموزي در شهر اصفهان بوده و کارگاهي کـه در آنجا مشغول بـه گـذرانـدن دوره ي کـارآمـوزي بـودیم از عمليات خاك برداري از يك خرابه را شامل تا اجراي سقف اول بطول انجاميد.

دستورالعملهاي حفاظتي و ايمني کارگاه هاي ساختماني

اجراي کـارهـاي ساختماني شـامـل مراحـل متعددي است که ضمن آن افراد با ماشين آلات ساختماني، ابزار و مصالح گوناگون سروکار دارند . اين روابط ويژگي ها امکان وقـوع حوادث را بـراي نيروي انسـاني را افـزايش مي دهـنـد . محـافظت از افراد انساني در قبال حوادث نـاشـي از کـار از اهميت ويژه اي برخوردار اسـت . از اين رو بـايد ابـزار و ماشين آلات بـه طور مستمر مورد بازرسي کامل قرار گـرفـتـه و از سالم بودن آنها اطمينان حاصل شود . در بکار گيري ماشين ها نيز بايد از افراد با تجربه استفاده شود . براي تامين ايمني کارگاه هـاي ساختماني بـايد همه ي کـارهـا بـا دقت و برنامه ريزي دقيق انجام گيرند. در ضمن بايد دقت داشته باشيم و کـه هنگام کار يا تخليه ي مصالح مزاحمتي براي همسايگان و سايرين ايجاد نشود. همچنين از انجام کارهاي پر سر و صدا در شب خودداري شود . در صورتي که لازم است کاري در شب انجام شود بايد قبلا اجازه ي شهرداري و مقامات مسئول کسب شـود .

فـهـرسـت مـطـالـب

مقدمه

دستورالعمل هاي حفاظتي و ايمني كارگاه ها

آشنايي كلي با مكان كارآموزي

پاك سازي خرابه

گودبرداري

پياده كردن نقشه

بتون مگر

قالب بندي فونداسيون و شمع بندي

آرماتوربندي

علت استفاده و فولاد و ميل گرد در ساختمان ها و پي

نحوه آرماتوربندي

خم كردن آرماتور

بتون ريزي فونداسيون

مخلوط كردن بتون

نحوه درست كردن ستون هاي فلزي با ورق

اتصال ستون ها به فونداسيون

تراز كردن ستون هاي عمودي با ستون هاي افقي

عايق كاري تير ورق ها

ساخت تيرچه طبقات

سقف

كشيدن ديوار بيست و دو سانتي متري

كشيدن تيغه هاي ده سانتي متري

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 119
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت پیمانکاری

شناخت از مسائل اوليه كارگاه

بطور كلي در هر كارگاه ساختماني بررسي نكاتي چند قبل از شروع هر گونه عمليات لازم و ضروريست و اين بررسي به پيشرفت بعدي كار و در نتيجه پايين آوردن هزينه طرح كمك خواهد كرد .

اصولا بررسي مقدماتي يك كارگاه قبل از هرگونه عمليات اجرائي داراي اهميت زياديست . اين بررسي را مي توان به مراحل مختلف زير تقسيم كرد :

1)    مرحله اول : شناخت پروژه و مسائل مربوط به آن

شناخت پروژه و بررسي مسائل و مشكلات مربوطه با توجه به اطلاعات مقدماتي از جمله مسائل اساسي در شروع يك كارگاه بحساب مي آيد و بدين منظور نكاتي چند كه در ذيل يادآور مي شويم را بايستي مورد توجه قرار داد .

الف) دسترسي ها ـ بررسي و  مشخص نمودن چگونگي دسترسيهاي لازم به كارگاه با توجه به موقعيت خواص زمين مورد نظر و امكانات دسترسيهاي مربوطه و خيابانهاي اطراف ، راههاي وصولي به كارگاه ، امكان استفاده از راههاي موجود و ايجاد راههاي جديد موقتي در صورت لزوم .

ب)‌بررسي موقعيت طبيعي و جغرافيايي و واقليمي .

بررسي فصول و زمانهاي كار ، در نظر گرفتن مدت زمان يخبندان ، باراني ، طوفاني و همچنين روزهاي بسيارگرم ، معتدل ، بررسي عوارض طبيعي زمين از قبيل كوه ، تپه ، سنگ ،‌باتلاق و مرداب و نظاير آن و بررسي چگونگي برخورد با موارد و مسائل مذكور . ج) بررسي طرق مختلف تداركات مصالح نياز كارگاه اين مرحله مي بايستي با توجه به نوع ساختمان و نيازهاي آن از نظر مصالح ، از قبيل شن و ماسه ، سيمان ، آب ، چوب، تخته داربست ، ميخ ، سيم ، آجر ، آهن ، ميلگرد و غيره بررسي شود . ضمنا بررسي چگونگي تامين برق كارگاه و احيانا مولد برق و همچنين تامين آب مورد نياز و منابع ذخيره آب ، پيش بيني و  تدارك انبارهاي لازم براي مصالح مختلف ، احداث ساختمان براي دفتر كارگاه و  محلهاي استراحت افراد كارگاه .

2)    مرحله دوم : تدوين برنامه اجرايي و تداركاتي كارگاه

با توجه به مطالعات و بررسيهاي انجام شده در مرحله اول و با در نظر گرفتن امكانات اجرايي ، مدت زمان اجراء پروژه و مشكلات و مسائل مربوطه به آن مي بايستي برنامه دقيق ـ كامل و منظمي تهيه گردد .

و در اين برنامه جزئيات تحوه اجراء كار و مراحل مختلف زمانبندي آن چگونگي تداركات كارگاه ، ميزان ذخيره سازي و انبارهاي مورد نياز جهت انواع مصالح و كالاهاي برآورده شده و تجهيزات و لوازمات ضروري كارگاه مي بايستي در نظر گرفته شود .

3) مرحله سوم : آماده سازي محل كار

پس از تدوين برنامه اجرايي و تداركاتي كارگاه ، جهت شروع اجراي پروژه و  قبل از اجراي هرگونه عمليات مي بايستي محل كارگاه با توجه به نيازها آماده سازي شود.

پس از بررسي هاي لازم در مورد محلي كه براي اجرا پروژه با توجه به موقعيت خاص آن در نظر گرفته شده است بايستي عوارض آن جهت راه اندازي و نصب و بهره برداري از تجهيزات و انبارها و ساختمان هاي مورد نياز برطرف گردد و در اين رابطه چنانچه محوطه داراي گياهان و خاك و خاشاك و پستي و بلندي و نظاير آن باشد كه امكان تحركهاي لازم جهت جابه جايي را سلب نموده و يا موجب نارسائيهاي ديگري از اين قبيل گردد را برطرف نمود .

در شروع ميبايستي محل مورد نظر بوسيله ماشين آلات لازم از قبيل بولدوزر و گريدر تسطيح و پاكسازي و آماده گردد . و در بعضي مواقع با در نظر گرفتن طرح پروژه و با توجه به مطالعات مقدماتي انجام شده توسط مشاور محوطه كارگاه ميبايستي با مصالح سنگي مناسب خاكريز شود . و در مواردي نيز در صورتيكه محل پروژه در دامنه كوهها و تپه ها قرار داشته باشد مي بايستي خاكبرداري و خاك ريزي هاي لازم نيز انجام شود .

در تمامي موارد فوق بررسي و ومطالعه دقيق موقعيت محل كارگاه و وموقعيت محل احداث پروژه ضروريست و بايستي سعي شود كه در انتخاب محل و استقرار تجهيزات مختلف كارگاه بهترين موقعيت تعيين گردد تا پس از شروع راه اندازي كارگاه اختلالي در روند عادي كارگاه ايجاد نگردد و از طرفي نيز دسترسي به نقاط مختلف كارگاه را امكانپذير نمايد .

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 136
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی احداث ساختمان به همراه تصاویر

مقدمه:

دانشجويان رشته عمران درطول دوره ی تحصیلی بامباحث تئوری آشنا می شوند وتا حدودي با مسائل مختلف ساختمان سازي آشنا ميشوند ولي باز نياز به كسب تجربه دارند وكسب اين تجربه ميسرنيست مگر انكه دانشجويان درسر كارمطالبي راكه در كتابها خوانده اند لمس كرده  وبا چشم خود طريقه انجام كارها راببينند وبه همين دليل واحدی رابه  همين امر اختصاص داده اند كه اين واحدجزو مهمترين واحدهاي اين دوره مي باشد.

فصل اول
بررسي بخشهاي مرتبط بابخش علمي كارآموزي:

اولين نيازطبيعي انسان غذا مي باشد زيرا انسان بدون خوراك قادربه ادامه  حيات نيست .دومين نيازانسان مسكن مي باشد ومكاني كه در ان زندگي ميكند وفرزندانش را بزگ ميكند ودر ان به زندگي ادامه مي دهد.

فهرست مطالب

عنوان……. صفحه

مقدمه: 1

فصل اول. 2

بررسي بخشهاي مرتبط بابخش علمي كارآموزي: 2

بررسي آموخته ها وپيشنهادات: 2

فصل دوم 3

تخريب: 3

رعايت اصول ايمني در تخريب: 3

فصل سوم 5

تجهيز كارگاه: 5

انباركردن سيمان: 5

پياده كردن نقشه: 6

پي كني  : 8

كرسي چيني: 9

نحوه كرسي چيني يا ساخت پي سنگي: 9

فصل چهارم 11

قالب بندي: 11

انواع قالب از لحاظ جنس: 12

قالب چوبي: 12

مهمترين دلايل استفاده از قالب چوبي عبارتند از: 12

فصل پنجم. 13

آرماتوربندي: 13

هدف از بكار بردن فولاد در قطعات بتني: 13

انواع ارماتور استفاده شده در شناژ عبارتند از ارماتور طولي و عرضي. 14

بستن ميلگردها به يكديگر: 14

برش ميلگردها: 16

آچارخم كن ميلگرد يا آچار F: 17

نحوه ساخت شناژهاي افقي وعمودي: 17

قالب بندي شناژهاي افقي وعمودي: 18

فاصله نگهدار يا لقمه: 19

قلاب انتهاي ميلگرد واندازه استاندارد آن: 20

فصل ششم. 21

بتن سازي: 21

حمل بتن: 21

نسبتهاي اختلاط: 22

بتن ريزي: 23

بتن ريزي در هواي گرم: 25

بعضي از مسائلي كه ممكن است در بتن تازه بوجود ايد: 26

مشخصات نامطلوب بتن اب انداخته : 26

تراكم بتن تازه: 28

نگه داري از بتن : 28

هم سطح كردن كف اتاقها با شناژ افقي: 29

قالب بندي شناژ هاي عمودي: 30

ديوار چيني: 31

نحوه پر كردن شناژ هاي عمودي: 32

هم سطح كردن ديوار: 32

قالب بندي سقف : 33

سقف تيرچه بلوك : 34

حمل و نقل وانبار كردن تيرچه ها : 35

بلوك: 36

ميلگرد هاي ممان منفي: 36

كلاف عرضي(شناژ مخفي): 37

بتون ريزي سقف: 38

افت بتن (انقباض) : 39

عوامل موثر درافت : 40

راههاي مقابله با افت : 41

خزش يا وارفتگي : 42

راههاي مقابله با خزش : 42

خستگي در بتن : 43

شمشه گيري: 44

كف سازي: 45

سفيد كاري يا كف مال گچ: 45

كشته كشي يا نازك كاري: 46

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 126
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی شرکت سهامی کناف

مقدمـه :

كناف جديدترين سيستم در تزئينات داخلي ساختمان است كه به علت مزاياي فراوان آن از جمله ضد زلزله بودن، مقاوم در برابر آتش ،رطوبت  (عايق حرارتي و صدا) در بهينه سازي ساختمان كاربرد فراوان دارد.

كناف ، يك شركت سهامي است كه براي اولين بار در آلمان وجود داشته و در سال 1358 وارد ايران شده است. هم  اكنون شركتي با عنوان كناف در ايران در تهران وجود دارد كه  با 17 سهم ايران است و 73 سهم از آلمان است و شعبات آن در سرتاسر ايران وجود دارد كه يكي از شعبات آن در مشهد است كه آن شعبه ما هستيم .

فهـرست مطالب
صفحه    عنــــوان
1    مقدمه
2    هدف
3    توصيف پروژه
4    توجيه پروژه
5    بيمه و دريافت مجوز
6    محل تاسيس و شرايط ساختمان
7    برآورد نيروي انساني و حقوق و دستمزد
8    برآورد تجهيزات و برآورد قيمت
9    محاسبات مالي
10    برآورد ساير اقلام مورد نياز شركت
11    برآورد استهلاك
12    جدول هزينه ها
13    نحوه جذب سرمايه
14    برنامه خلاق تبليغات
15    زمانبندي پروژه
گزارش بازديد
كروكي
چارت سازماني

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 126
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی 30 روزه عمران

روز اول

دیوار چینی برای قالب فونداسیون :

این عملیات به این صورت انجام شد که ابتدا ابعاد فونداسیون و شناژ بر روی زمین مشخص گردید . سپس با ملات ( ماسه ملاتی و آب ) و آجر گری دیوارهایی به ارتفاع 50 سانتیمتر ( 4 تا 5 رج ) ساخته شد .

برای آنکه دیوارها در یک راستا قرار گیرند از طول و عرض ریسمان هایی  بسته شد سپس دیوارهایی به ضخامت 20 سانتیمتر چیده شد .

توسط کارآموز 30 روز کاری گزارش داده شده است.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 151
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه آجر یکتا

سنگ هاي ساختگي : آجر،سراميك،نسوز و بتن

آجر واژه بابلي مي باشد و نام نخست خشت نوشته هايي بوده است كه بر آنها فرمان، منشور، قانون و جز اينها را مي نوشتند. سومري ها وبابليها، براي ساختن خشت،پس از فرونشستن سيلاب،گل خميري را از كنار رودخانه ها به دست          مي آوردند.

پختن آجر بايد همزمان با پيدايش آتش، نخست در دشتهايي كه سنگ پيدا         نمي شده اختراع شده باشد.نخستين بار از گل پخته ديواره ها  و كف اجاقها، به آجر پزي پي بردند. پيشينه آجر پزي در خوزستان و ميانرودان (بين النهرين ) زودتر از جاهاي ديگر ايران زمين است، در هندوستان تا شش هزار سال پيش مي رسد.

فهرست مطالب

عنوان                                                                         صفحه

سنگ هاي ساختگي                                                              1

خاك رس                                                                                              3

فلدسپات                                                                                               5

سولفات ها                                                                                  5

شفته خاكي                                                                                  11

آجر سفالي                                                                                  14

خشك كردن خشت                                                                       18

آجر پزي                                                                                     20

كوره هاي آجر پزي                                                              21

آجر 30

سفيدك سولفاتي                                                                           35

سفيدك كلروري                                                                           37

سفيدك نيتراتي                                                                             39

پاك كردن سفيدك ديوار                                                        40

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 137
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی پروژه 416 واحد مسکونی

بسمه تعالی

در حال حاضر پروژة كارآموزي موردنظر مربوط به پروژه 416 واحد مسكوني
سامان II مي‌باشد كه از لحاظ سازه‌اي اسكلت آن از نوع اسكلت بتني و سقف از جنس تيرچه بلوك مي‌باشد. سايت پروژه فوق شامل 26 بلوك بوده كه هر بلوك شامل 15 واحد ، 8 واحد يكخوابه و 7 واحد دو خوابه مي‌باشد كه در حال حاضر در مرحله نازك كاري مي‌باشد در اين خصوص كنترل موارد اجرايي – تهيه صورت وضعيتها – تأييد اردهاي كارهاي انجام شده و متره و برآورد و تهيه صورت جلسات مختلف در راستاي كارهاي انجام شده ، جزء عملياتي است كه هر روز به انجام مي‌رسد كنترل موارد اجرايي مانند رفع نقصها و خرابي‌هاي موارد اجرا شده اعم از رنگ‌كاري ، لكه‌گيري ، درزها و تركهاي رفع ايجاد شده در ديوارهاي داخلي و خارجي ، جوشكاري ، نازك‌كاري و بسياري موارد ديگر بايد به دقت صورت پذيرد . همچنين تهيه صورت وضعيتها و … عمليات متره و برآورد ساختمان مديريت نيز در اين مدت به انجام رسيد. ساختمان مديريت اين پروژه از نظر سازه‌اي اسلكت آن از نوع اسكلت فلز و سقف از جنس تيرچه بلوك مي‌باشد. مساحت آن حدود 700 متر مربع بوده و در حال حاضر در مرحلة اجرا مي‌باشد. با ارائه نقشه‌هاي ساختمان مديريت مجتمع فوق ضمن بررسي و مطالعه به روي نقشه‌هاي فوق عمليات متره و برآورد، كدبرداري و تعيين كدهاي ارتفاعي ، تعيين موقعيت مكاني ساختمان فوق از جمله كارهاي وليه است كه در خصوص اجراي عمليات ساختمان مديريت به كار گرفته شده است. در اين خصوص تعيين كدهاي ارتفاعي (ترازيابي) ، خاكبرداري و خاكريزي ، لاشه‌چيني، سنگ مالون جهت بالا آوردن سطح فنداسيون و اجراي تيپ‌بندي فونداسيون بر روي لاشه سنگ‌هائي كه قبلاً كار شده بود و همچنين اجراي بتن مگر آن از جمله كارهايي است كه در اجراي كار به انجام رسيده است.

پروژه 800 واحد استيجاري مشهد     1
محوطه سازي     5
نقاط ، نشانه و مبدأ و كارهاي نقشه‌برداري     6
تخريب     6
دفع گياهان و كندن اشجار     7
چاهها و قنوات     7
حفظ محوطه از نفوذ و ورود‌ آب     8
تأمين آب كشاورزي و آبرساني شهري     8
تسطيح محوطه     8
زهكشي محوطه     9
زهكشي تحت الارضي    9
روش ثقلي     10
روش پمپاژ     11
روش برد عايق    12
جدول‌گذاري و آبروسازي     12
مصالح    12
پياده‌روسازي     14
آماده‌سازي بستر و زيرسازي آن     15
زيرسازي با شفته آهكي     15
خاك     16
آهك    16
طرح اختلاط    17
زيرسازي با مخلوط رودخانه‌اي     18
زيرسازي با بلوكاژ    18
روسازي پياده‌رو     18
آسفالت    19
نحوه نصب آجرهاي موزائيكي و سيماني    19
بتن درجا    20
قالب‌بندي    20
تداركات مربوط به قالبها     21
روداري در قالب‌بندي     24
انواع مصالح قالب     24
قالب آجري     25
قالب چوبي     25
قالب فولادي     27
قالب آلومينيومي     28
قالب فايبرگلاس    28
كلاف‌ها و ساير وسايل قالب‌بندي     28
آرماتوربندي    29
انواع ميلگردها    30
مشخصات ميلگردها    30
تهيه ميلگردها    31
حمل ، باراندازي و انبار كردن ميلگردها    32
اجراي عمليات جدول گذاري     34
موزائيك كاري     34

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 121
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی ساختمان سازی پروژه خیام

مقدمه

بنام تنهاترين يار تنهايي

گزارش كارآموزي ( 1 ) رشته عمران را كه بعد از پيمودن 2 ترم در تابستان سال 1384 كه همراه با خلاصه اي از مطالب در مورد ساختمان سازي و همچنين گزارش كار روزانه و نقشه هاي اجرايي و نقشه هاي شهرداري و نيز حاوي تعدادي عكس از ساخت و ساز پروژه است را تقديم به استاد ارجمند جناب آقاي اميري دلوئي مي كنم .

قبل از آغاز مطالب جا دارد از استاد راهنما جناب آقاي مهندس اميري دلوئي كمال تشكر و قدرداني را داشته باشم و همچنين مهندس دانشور حسيني كه قبول كردند تا بنده در پروژه خيام 18 دوره كارآموزي خود را بگذرانم و تجربياتي كسب كنم و جناب آقاي هاديخاني معمار پروژه كه در تمامي طول دوره به سوالات بنده پاسخ مي گفتند تشكر مي كنم.

اميد عبدالله زاده

كلياتي در مورد ساخت و ساز ساختمان :

اين ساختمان از نوع مسكوني مي باشد و جزء ساختمانهاي فلزي بشمار مي رود . در اين نوع ساختمان براي ساختن ستونها و پلها كه از پروفيل فولادي استفاده مي شود و بار سقفها و ديوارها و جدا كننده ها بوسيله تيرهاي اصلي به ستون منتقل شده و بوسيله ستونها به زمين منتقل مي گردد .

همچنين براي اتصالات از نبشي و تسمه و براي زير ستونها از صفحه فولادي استفاده مي شود و معمولاً دو قطعه را بوسيله جوش به يكديگر متصل مي نمايند و سقف اين ساختمان از نوع تيرچه بلوك مي باشد .

بتن :

بتن كه يكي از عوامل و اساسي ترين مصالح در ساختمان سازي است بايد به خوبي و در شرايط ايده آل تشكيل شود . پس در اينجا لازم است كه مقداري درباره بتن بحث شود .

بتن : به مخلوطي از سنگدانه ها كه با سيمان به يكديگر چسبيده شده اند بتن گفته مي شود . چون قسمت اعظم بتن از ذرات سنگهاي شكسته و ماسه تشكيل شده است ، به آنها سنگدانه گفته مي شود . ماده اي كه سنگدانه ها را به هم مي چسباند سيمان نام دارد و به آن ماتريس يا خمير گفته مي شود .

مخلوط هاي بتن : در Bs5328 ( 1981 ) مشخصات مخلوط هاي مختلف بتن شامل بتن مخلوط آماده ارائه شده است . يك مجموعه از مخلوط هاي بتن مطرح شده در اين استاندارد يعني مخلوط هاي مقرر معمولي براي كارهاي عمومي ساختمان مانند پي ها و كف ها مناسبند . از اين مخلوط ها بايد به جاي مخلوط هاي اسمي ، حجمي ، سنتي گذشته ( مانند مخلوط 6 : 3 : 1 سيمان – سنگدانه ريز و سنگدانه درشت ) استفاده كرد . مخلوط هاي مقرر كه با وزن خشك سنگدانه هاي لازم براي 100 كيلوگرم سيمان به سنگدانه ها به دست مي دهند و چون مخلوط ها بر اساس وزن خشك سنگدانه ها اندازه گيري مي شوند . امكان كنترل دقيق محتواي آب و بنابراين مقاومت بتن وجود دارد .

مخلوط هاي مقرر با حروف و شماره به صورت C15P , C10P , C7.5P , C30P , C25p , C20P مشخص مي شوند .

حرف C بيانگر ‹‹ فشاري Compressive›› ، حرف P بيانگر (( مقرر- ثابت presribed )) و عدد نشانگر مقاومت خرد شدگي قابل انتظار نمونه مكعبي 28 روزه بتن بر حسب نيوتن بر ميليمتر مربع N/mm2 است . مخلوط مقرر ، نسبت هاي مخلوط را جهت ايجاد درجه مقاومت بتن مناسب اكثر كارهاي ساختماني به جز بتن مسلح ( بتني كه در آن از تيكه هاي فلزي كوچك نيز به كار رفته باشد ) طراحي شده مشخص مي سازد .

پي : وظيفه پي ساختمان تحمل بارها و انتقال آنها به زمين است . پي بخشي از ديوارها ، جرزها و ستونها است كه در تماس مستقيم با ديوارها ، جرزها و ستونها به عنوان پي و بخشي از ديوار ، جرز يا ستون كه در زير زمين و در زير لايه افقي عايق رطوبتي قرار دارد به عنوان ديوار ، جرز يا ستون يا فونداسيون شناخته مي شود .

پي اين ساختمان از نوع پي نقطه اي بوده ( پي نقطه اي براي ساختمانهايي كه بار آن به طور متمركز به زمين متصل مي شود ، ساخته مي شود )

لايه هاي پي هاي نقطه اي به شرح زير است :

1-    زمين مناسب

2-    بتن مگر

3-    ميلگردهاي كف پي

4-    بتن اصلي

5-    صحفه زير ستون

زمين مناسب

زميني براي پي سازي مناسب است كه قدرت مجاز آن تاب تحمل وزن ساختمان را داشته باشد و از طريق آزمايش مكانيك خاك تعيين ميگردد .

براي انتخاب پي مناسب از روي جداول يا طراحي يك پي بايد بارهاي روي پي را محاسبه كرد و ماهيت خاك زيرين ، ظرفيت باربري آن ، رفتار احتمالي آن تحت تاثير تغييرات فصلي و سطح آب زير زميني و احتمال حركت زمين را مشخص نمود .

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 152
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی ساختمان بانک ایستگاه سرعین اردبیل

کلیات

 اجرای هر سازه از ابتدا تا انتها شامل مراحل معینی می باشد ، تعریف پروژه ، تعیین مشاور ، طراحی و محاسبه ، تجهیز کارگاه ، خاکبرداری و….. از جمله مراحل آغازین یک پروژه ی ساختمانی می باشد در اجرای پروژه های عظیم با توجه به هزینه ی بالای عملیات ، تک تک مراحل مذکور از اهمیت خاصی برخوردار می باشد . ساختمان تجاری –  اداری اردبیل نیز از جمله این پروژه ها می باشد با توجه به مساحت بالای سایت پروژه ( بالغ بر 1250 متر مربع) در نظر گرفتن همه جوانب اجتناب ناپذیر می باشد ، شرکت مهندسین مشاور « گسترش فن آوران ساخت » نیز با عنایت به این مهم پس از طراحی و انجام محاسبات لازم در تاریخ 14 بهمن ماه سال 1386 به صورت رسمی پروژه را آغاز نمود . طبق برنامه ی اولیه کل مدت زمان اجرای پروژه 15 ماه می باشد.

فهرست

فهرست ……………………………………………………………….. 1

مقدمه …………………………………………………………………..2

کلیات ……………………………………………………………….3

تاریخچه ی شرکت ………………………………………………………5

 مشخصات پروژه ……………………………………………………… 8

موارد کاربرد وسایل حفاظت شخصی …………………………………… 10

شرحی بر اجرای پروژه ………………………………………………… 11

تکنیک استفاده از میله های پیش تنیده(Anchord)  ………………………….

پایدار سازی با میخ کوبی خاک (Soil Nailing) …………………………….

رخپوش و صفحات سر (Bearing Plate) …………………………………..

عایق کاری پی …………………………………………………………… 18

عایق کاری دیوار …………………………………………………………. 19

قالب بندی ………………………………………………………………… 21

مراحل قالب بندی دیوارهای برشی و سقف در این پروژه ……………………… 24

بتن ریزی فونداسیون ……………………………………………………….. 32

قرار گیری صفحه ستونها …………………………………………………… 35

ستونهای فلزی ………………………………………………………………. 36

تیرهای فلزی …………………………………………………………………. 46

پی سازی در ساختمانهای فلزی ………………………………………………. 48

نقشه های اجرایی ……………………………………………………….. 54

منابع و مآخذ ……………………………………………………………… 55

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 103
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه آجر سفال توحید

مقدمه

ساخت مجتمع بهداشتي تشخيصي درماني پزشكان واقع در بلوار حجاب قاسم آباد برعهده شركت پيمانكاري بهسازان شرق بوده كه اين شركت گريد 3 ابنيه و گريد 2 تأسيسات را دارا مي باشد.

ارجاع كار به كار فرمايي شركت سرمايه گذاري توس گستر از طريق مناقصه و بر اساس فهرست بها در زميني به متراژ سه هزار و پانصد متر مربع و با زيربنايي معادل دوازده هزار متر مربع به شركت بهسازان شرق واگذار شده است.

هدف از اجراي اين پيمان (ساخت مجتمع پزشكان) ايجاد يك مجتمع مجهز بهداشتي درماني در بلوار حجاب قاسم آباد مشهد بوده كه مي تواند براي اهالي منطقه بسيار مفيد واقع شود.

شروع اين پيمان در تاريخ 18 ارديبهشت 1384 آغاز شده و تا پايان آذرماه 1386 پايان مي پذيرد.

تعداد پرسنل كارگاهي و دفتري پيمانكار شامل چهار مهندس و يك تكنسين فني، يك كارپرداز، يك مأمور خريد، سركارگر، انباردار 30 معمار و بطور معمول 25 كارگر مي باشد.

تعداد مهندسين ناظر براي اجراي صحيح پروژه 2 نفر مي باشد كه در كارگاه مقيم مي باشند كه اين طرح با مشاورت شركت وراز انجام مي پذيرد.

مهندس مشاور يا واحد تهيه كننده برآورد با توجه به شرايط و نياز هر كار و همچنين روش انتخاب شده براي اجراي آن اقتصادي ترين روش براي تجهيز كارگاه را تعيين و بر مبناي آن هزينه هاي مربوط را طبق رديف هاي پيش بيني شده در فهرست تجهيز و برچيدن كارگاه برحسب قيمتهاي محل اجراي عملياتي و با منظور نمودن هزينه هاي بالا سري به صورت مقطوع برآورد نموده و در برابر رديف هاي مورد نظر درج مي كند و چنانچه مشخصات ويژه اي براي تجهيز و برچيدن كارگاه لازم باشد آن را در اسناد مناقصه و پيمان درج مي كند. و براي ساختمانهايي كه احداث مي شوند ارزش مصالح بازيافتي از هزينه احداث كسر شده و حاصل به عنوان برآورد آنها منظور مي شود.

قدرت و توان اجرايي پيمانكار مناسب بوده و ماشين آلاتي از قبيل تاور، وانت، كانكس و … را در اختيار دارد.

فصل اول :

ميلگردهاي استفاده شده در ساختمان بتني پزشكان از نوع AIII بوده و در قطرهايي از قبيل Q28 و Q26 و Q24 در بعضي موارد از Q30 استفاده  شده است و براي مش حرارتي سقف از ميلگرد Q10 استفاده مي شود.

بتن ها بسته به موقعيت استفاده شده داراي عيارهاي مختلف از جمله 250، 300، 350 و 400 كيلوگرم در هر متر مكعب بوده بطوري كه بتن استفاده شده در سقف داراي عيار 400 كيلوگرم در متر مكعب مي باشد روان كننده ها بيشترين مصرف را در مواد مضاف به بتن دارا مي باشند كه موجب مي شود بتن كارپذيرتر شده و نسبت آب به سيال نيز تغيير نكند.

با توجه به حجم زياد ستونهاي بتني نيروي لزله توسط اين ستونها و نوع اتصالات آنها به تير مستهلك مي شود و بطور كلي نيروي زلزله جذب ستونها شده و تقليل مي يابد.

بيمارستهانها و ساختمانهاي پزشكي درماني از درجه اهميت بالايي برخوردار هستند چون در آن واحد بيش از 300 نفر در آنها هستند و انتظار مي رود اين ساختمانها بعد از زلزله قابليت بهره برداري خود را بتوانند حفظ كنند.

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 133
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه آجر سفال توحید

مقدمه:

آجر نيز از جمله مصالح ساختماني مي‌باشد كه توليد و عرضه آن بطور قابل ملاحظه‌اي كمتر از ميزان تقاضا در جامعه مي‌باشد يكي از علل عمدة اين وضعيت سرمايه گذاري نسبتاً بالاي اين صنعت مي‌باشد .

متأسفانه عليرغم اينكه ساخت ماشين آلات آجر و محصولات همرديف (نظير بلوك، سفال ، و كاشي كف و. . . ) از تكنولوژي بالايي هم برخوردار نيست ولي هنوز وابستگي به ماشين آلات خارجي بويژه براي ظرفيت هاي بالا وجود دارد موضوع سرمايه گذاري نسبتاً بالا بويژه در صورتيكه امكان استفاده از ارز دولتي مقدر نباشد و عدم كارآيي روشهاي كاملاً نسبتي جهت پاسخگويي به نياز جامعه زمينة استفاده از طرحهايي كه ضمن استفاده از امكانات ماشيني و موجود در جامعه وابستگي تكنولوژيكي كمتر و سرمايه‌گذاري كمتري را نياز داشته باشد، فراهم مي‌سازد. بهمين منظور طرح براساس استفاده از حداكثر امكان ساخت داخل در زمينه ماشين آلات تهيه گرديده و در بخش ديگري از طرح نيز از روش صنعتي خشك كردن خشت استفاده خواهد شد كه البته با ملاحظاتيكه در نظر گرفته شده و در 0صورت اعمال كنترل‌هاي لازم نقاط ضعف روش مذكور برطرف و محصول توليدي از كيفيت لازم و قابل قبول برخوردار خواهد بود. نكته قابل توجه ديگر هزينة حمل بالاي اين محصول مي‌باشد كه احداث واحدهايي با ظرفيت پائين و مشابه ظرفيت طرح پيشنهادي را توجيه مي‌نمايد اين هزينه براي يك قالب آجر در طي مسافت يكصد كيلومتر 6تا 7 ريال باشد كه كمي بيشتر از قيمت تمام شده طرح مي‌باشد در حال حاضر هزينه يك قالب آجر كه از نقاط مختلف كشور جهت بازسازي به مناطق زلزله زده مي‌رسد بين 75 تا 90 ريال است كه عمدتاً مربوط به هزينة حمل مي‌باشد.

فهرست مطالب

عنوان                                                                          صفحه

خلاصه طرح                                                                                3

استاندارد آجر                                                                               6

خطوط مختلف توليد با توجه به خاك مصرفي                             12

برش شمش گل و خشك كردن و يختن آجر خام                                  16

مشخصات فني كوره هوفمن                                                             21

شيوه هاي كنترل توليد محصول                                                         24

مشخصات ماشين آلات و تجهيزات حمل و نقل                                    31

تاسيسات گرمايشي                                                                        36

محوطه خشك كن خشتهاي تر                                                         40

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 158
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی بررسی سیستم تهویه مطبوع ساختمان در شرکت پیشتاز قطعه سناباد مشهد

مقدمه:

  امروزه با توجه به تحولات جهاني و توسعه صنعت از طرفي و افزايش جمعيت و تقاضاي رفاه نسبي از طرف ديگر روند مصرف سوخت و انرژي را در جهان به طور سريعي افزايش داده است، به طوري كه اگر اين سير صعودي مصرف بنحوي كنترل و بهينه نشود شكي نيست كه منابع انرژي موجود بخصوص منابع فسيلي در فاصله زماني كوتاهي تمام شده و بشر را به جهت استفاده هاي متنوعي كه در صنايع  مختلف از اين ماده به عمل مي آيد با مشكل جدي رو به رو خواهد كرد.

لذا ايجاب مي كند در كشور در حال توسعه اي همچون ايران كه جهت پاسخ به توسعه خود نيازمند انرژي است و متأسفانه با توجه به مصرف بالاي آن كه عمدتا بصورت غير عادي مصرف مي شود راهكار هاي مناسبي در جهت هدايت و استفاده بهينه از اين انرژي طراحي و اجرا گردد.

يكي از موارد استفاده از انرژي فسيلي در ايران مصرف در جهت تامين گرمايش فضاي موجود مسكوني ، اداري و صنعتي است كه سالانه مقادير متنابهي از سرمايه هاي ملي در اين زمينه مصرف مي گردد.

گزارش محل کارآموزي:

  محل کارآموزي اينجانب درمجموعه سازي طوس  مشهد كه شامل هشت شرکت بزرگ در زمينه ساخت قطعات خودرو مي باشد كه يكي از اين شركتها, شركت پيشتاز قطعه سناباد, بوده است. كه هر كدام از اين شرکتها براي سرمايش و گرمايش اين مجموعه از موتورخانه هاي حرارتي و كولر هاي ابي و گازي و برج خنك كن استفاده مي كنند . كه از وظايف من در اين مجموعه تعمير و نگهداري از اين وسايل مي باشد .

  فهرست

1.  مقدمه …………………………………..4

2.گزارش محل كار آموزي………………………….5

3.براورد مواد و مصالح بروژه…………………….6

  4.سيستم تامين فشار…………………………….6

5. لوله كشي آب در داخل ساختمان…………………7

6. لوله کشي آتش نشاني…………………………7

7.سيستم حرارت مركزي…………………………..8

8. دستگاه هاي پخش كننده گرما…………………..9

8 -1. رادياتورها……………………………..9

8-2. يونيت هيترها……………………………..10

9. سيستم لوله كشي…………………………….11

10. محاسبه شبكه لوله كشي حرارت مركزي…………….12

10-1. محاسبه دبي آب در لوله ها………………….13

10-2. سرعت آب در لوله ها………………………13

10-3. تعيين قطر لوله ها………………………..14

10-4. محاسبه افت فشار در شبكه لوله كشي…………..14

 11. موتور پمپ سير كولاتور……………………….15

11-1. نحوه اتصال موازي پمپ ها…………………..16

11-2. نكاتي در مورد نصب پمپ هاي زميني……………16

12. مخزن آب گرم دوجداره………………………..17

12-1. محاسبه مقدار آب گرم مصرفي ، ظرفيت حرارتي و

  حجم مخزن آب گرم……………………………….18

13. ديگ……………………………………..19

13-1. ديگ هاي چدني…………………………..19

13-2. ديگ هاي فولادی………………………….21

13-3. محاسبه ظرفيت ديگ………………………..21

14 . مشعل…………………………………..22

14-1. مشعل گازي فن دار يا دمنده……………….23

14-2. طرز كار مشعل گازي دمنده دار……………..23

15. مخزن انبساط………………………………24

15-1. مخزن انبساط باز…………………………24

15-2. مخزن انبساط بسته………………………..26

16. كنترل كننده ها……………………………27

16-1. -كنترل كننده هاي دما (ترموستات)…………..27

16-2.  كنترل كننده هاي فشار……………………28

16-3. كنترل كننده هاي سطح……………………..28

17. سيستم تهويه مطبوع…………………………29

18. اصول كار كولر گازی……………………….30

18-1. ساختمان کولر گازي………………………32

18-2. سرما سازي در کولر گازي………………….35

18-3. مدار الکتريکي چند  کولر گازي……………..36

18-4.دياگرام كولر هاي گازي……………………36

18-5.نكته هايي كه قبل ازنصب دستگاه بايدرعايت كرد..38

18-6.نحوه نصب يونيت خارج………………………38

18-7.نصب يونيت خارجي بالاتر از يونيت داخلي………41

18-8.نحوه نصب يونيت داخلي……………………..41

18-9.اتصال به شبكه برق……………………….42

18-10.جدول انتخاب فيوزوسطح مقطع كابل موردنياز…..43

19.وكيوم كردن دستگاه…………………………44

20.شارژ دستگاه………………………………45

20-1.مراحل شارژ توسط مايع…………………….46

20-2.مشخصات فني كولر هاي چند انشعابي……………47

20-3.عيب يابي و تعمير کولر گازي………………..48

(((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 112
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه

ساختمان آموزشي جديد :

فعاليت بعدي عمران در سال 1381 يعني با سه سال وقفه با آغاز ساخت ساختمان جديد آموزشي ، اداري شروع به كار كرد . اين ساختمان با عرصه 2000 متر مربع و همچنين اعيان 3774 متر مربع با داشتن سه طبقه در سال 1383 به بهره برداري رسيد اين ساختمان يك سازه فلزي است و تقريباً تمهيدات لازم براي ضد زلزله بودن آن رعايت شده است پي اين ساختمام يك پي راديه است كه در زير ستون هاي اصلي از شمع بندي نيز استفاده شده است .

از عيوب اين ساختمان  كه توسط اساتيد محترم همين دانشگاه بيان شده است

غير استاندارد بودن پله ها و استفاده از سنگ نامرغوب در نماسازي است نماي اين ساختمان آجر سفال است كه در محل تقاطع ديوارها از سنگ استفاده شده است .

ساختمان جديد آموزش داراي 35 كلاس و همچنين بخش اداري كه شامل اتاق حسابداري ، اداره آموزش ، آزمايشگاه عمران و گياه پزشكي ، اتاق امور اداري مالي ، اتاق رياست دانشگاه ، و معاون دانشگاه ، حراست دانشگاه و روابط عمومي دانشگاه ، اتاق مشاوره دانشگاه ، حوزه پژوهش دانشگاه وغيره مي باشد .

 خوابگاه خواهران و برادران

در سال 1378 با توجه به امكان دانشجويان ساختمان خوابگاه آزادگان واقع در شهرك آزادگان با عرصه 1440m و اعيان 1500m2 خريداري شد

 در سال 1382 با توجه به اضافه شدن رشته هاي تحصيلي و ازدياد دانشجويان ساخت دو خوابگاه پسر و دختر به طور همزمان آغاز شد كه خوابگاه پسران به نام خوابگاه ابوالفضل با عرصه 4000 متر مربع و اعيان 66/2068 متر مربع و همچنين خوابگاه دختران به نام خوابگاه كوثر با عرصه 4750 متر مربع و اعيان 2574175 متر مربع بود كه اين پروژه ها در سال 1383 به بهره برداري رسيد .

لازم به ذكر است كه خوابگاه ابوالفضل داراي دو طبقه و همچنين ن45 اتاق است و خوابگاه كوثر داراي دو طبقه و 55 اتاق مي باشد .

مجتمع ورزشي

در سال 1384 مسئولين دانشگاه آزاد اسلامي ، ابركوه شروع به ساخت يك مجتمع ورزشي با عرصه 5000 متر مربع و اعيان 3300 متر مربع كرده اين مجتمع كه يك سوله‌ي عظيم بود در دو طبقه ساخته شده و داراي امكاناتي مثل زمين فوتبال ، زمين بسكتبال ، زمين واليبال ، با داشتن سكوي تماشاگر ، زمين كشتي ، زمين ورزش هاي رزمي و سالن بدنسازي است . در سال 1385 حدود98 درصد كار انجام شد و هم اكنون مشغول به ساخت محوطه سوله هستند كه قسمتي از پروژه كاروزي من در آنجا انجام شد .

فهرست مطالب

مقدمه………………………………………………………………………. 1

فصل اول: آشنايي با مكان كارآموزي

 ساختمان آموزشي جديد…………………………………………………………. 3

 خوابگاه خواهران و برادران……………………………………………………. 3

مجتمع ورزشي………………………………………………………………….. 4

 ساختمان كارگاهي ( آموزشي )……………………………………………………. 5

استخر بتني كشاوزي……………………………………………………………….. 5

ساختمان استاد سرا…………………………………………………………………. 5

فصل دوم:ارزيابي بخشهاي مرتبط با رشته علمي كارآموز

فعاليت هاي عمراني در حال اجرا و آينده دانشگاه آزاد اسلامي…………………………….. 9

 ساختمان كارگاهي آموزشي…………………………………………………………. 9

حصار دانشگاه………………………………………………………………………. 10

 سلف سرويس………………………………………………………………………… 10

مسجد دانشگاه……………………………………………………………………….. 11

فصل سوم:آزمون آموخته ها و نتايج و پيشنهادات

ساختمان کارگاه آموزشی………………………………………………………………… 13

ساختمانهاي آجري………………………………………………………………………. 14

عمق پي هاي نواري……………………………………………………………………… 16

لايه هاي پي هاي نواري………………………………………………………………….. 16

شفته ريزي………………………………………………………………………………….. 17

 کرسي چيني……………………………………………………………………………… 17

 شناژ………………………………………………………………………………………. 18

وصله کردن دو آرماتور…………………………………………………………………… 20

 قشر ماسه سيمان زير و روي قير و گوني………………………………………………………. 21

ايزولاسيون ( عايق رطوبتي )…………………………………………………………………. 22

 ملات ماسه سيمان براي پوشش روي قيرو گوني………………………………………………… 22

يک رگي کردن ساختمان …………………………………………………………………….. 23

لايه هاي مختلف ديوار چيني …………………………………………………………………. 23

ديوار ……………………………………………………………………………………… 24

ملات ………………………………………………………………………………………… 26

 ملات ماسه سيمان …………………………………………………………………………. 28

 ملات ماسه سيمان آهک …………………………………………………………………… 29

ملات گچ و گچ خاک ………………………………………………………………………….. 30

سقف ………………………………………………………………………………………….. 30

محوطه سازي و ترفندهای محوطه سازی در طراحی فضای سبز……………………………. 31

استفاده از مصالح…………………………………………………………………………… 31

استفاده از سایه ها………………………………………………………………………………… 35

 محوطه سازي سوله ورزشي……………………………………………………………………… 35

منابع و مآخذ………………………………………………………………………………………… 39

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 107
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی پروژه مسکونی

مقدمه

در حال حاضر پروژة كارآموزي موردنظر مربوط به پروژه مسكوني
مي‌باشد كه از لحاظ سازه‌اي اسكلت آن از نوع اسكلت بتني و سقف از جنس تيرچه بلوك مي‌باشد. در اين خصوص كنترل موارد اجرايي – تهيه صورت وضعيتها – تأييد اردهاي كارهاي انجام شده و متره و برآورد و تهيه صورت جلسات مختلف در راستاي كارهاي انجام شده ، جزء عملياتي است كه هر روز به انجام مي‌رسد كنترل موارد اجرايي مانند رفع نقصها و خرابي‌هاي موارد اجرا شده اعم از رنگ‌كاري ، لكه‌گيري ، درزها و تركهاي رفع ايجاد شده در ديوارهاي داخلي و خارجي ، جوشكاري ، نازك‌كاري و بسياري موارد ديگر بايد به دقت صورت پذيرد . همچنين تهيه صورت وضعيتها و … عمليات متره و برآورد ساختمان مديريت نيز در اين مدت به انجام رسيد. ساختمان مديريت اين پروژه از نظر سازه‌اي اسلكت آن از نوع اسكلت فلز و سقف از جنس تيرچه بلوك مي‌باشد در اين خصوص تعيين كدهاي ارتفاعي (ترازيابي) ، خاكبرداري و خاكريزي ، لاشه‌چيني، سنگ مالون جهت بالا آوردن سطح فنداسيون و اجراي تيپ‌بندي فونداسيون بر روي لاشه سنگ‌هائي كه قبلاً كار شده بود و همچنين اجراي بتن مگر آن از جمله كارهايي است كه در اجراي كار به انجام رسيده است.

لازم به ذكر است در مرحلة آكس‌بندي ساختمان مديريت ، در سه مرحله اصلاحيه از طرف مشاورين ابلاغ گرديد كه طبق اصلاحيه ، موقعيت و طرح اوليه داخلي بنا تغيير داده شد.

بعد از قالب‌بندي فنداسيون و اجراي آرماتورگذاري مطابق نقشه‌هاي اجرايي ارائه شده توسط مشاور و نصب بين پيلتها و سپس اجراي عمليات بتن‌ريزي و كنترل كليه مسائل ذكر شده از جمله كارهايي است كه طي روزهاي كارآمدهاي توسط اينجانب به انجام رسيده است.

لازم به ذكر است كه قبل از عمليات بتن‌ريزي كنترل سطح تراز كلية بين پيلتها و هم تراز كردن آنها از جمله عملياتي است كه بايد مدنظر قرار گيرد.

محوطه سازي     3
نقاط ، نشانه و مبدأ و كارهاي نقشه‌برداري     4
تخريب     4
دفع گياهان و كندن اشجار     5
چاهها و قنوات     5
حفظ محوطه از نفوذ و ورود‌ آب     6
تأمين آب كشاورزي و آبرساني شهري     6
تسطيح محوطه     6
زهكشي محوطه     7
زهكشي تحت الارضي    7
روش ثقلي     8
روش پمپاژ     9
روش برد عايق    10
جدول‌گذاري و آبروسازي     10
مصالح    11
پياده‌روسازي     13
آماده‌سازي بستر و زيرسازي آن     13
زيرسازي با شفته آهكي     14
آهك    15
طرح اختلاط    15
زيرسازي با مخلوط رودخانه‌اي     16
زيرسازي با بلوكاژ    17
روسازي پياده‌رو     17
آسفالت    17
نحوه نصب آجرهاي موزائيكي و سيماني    18
بتن درجا    18
قالب‌بندي    19
تداركات مربوط به قالبها     20
روداري در قالب‌بندي     23
انواع مصالح قالب     24
قالب آجري     24
قالب چوبي     24
قالب فولادي     26
قالب آلومينيومي     27
قالب فايبرگلاس    27
كلاف‌ها و ساير وسايل قالب‌بندي     28
آرماتوربندي    29
انواع ميلگردها    29
مشخصات ميلگردها    30
تهيه ميلگردها    30
حمل ، باراندازي و انبار كردن ميلگردها    32
اجراي عمليات جدول گذاري     34
موزائيك كاري     34
عکس ها ………………………………………35

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 142
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی احداث واحد مسکونی

گزارش کارآموزی احداث واحد مسکونی در 45 صفحه آماده می باشد.

قابل توجه: در بیشتر سایتها عنوان شده 60  و  95  و یا 66 صفحه در اصل 45 صفحه است، دلیل اینکه در سایتهای دیگر 95 صفحه میباشد بدلیل فونت بزرگ و یا بولد بودن فونتهاست.، در 45 صفحه مرتب شده آماده می باشد.

فهرست مطالب

مقدمه

 *********************************************

       فصل اول

    بررسي بخشهاي مرتبط بابخش كار آموزي

   بررسي آموخته ها و پيشنهادات

   فصل دوم

   تخريب

   رعايت اصول ايمني در تخريب

    **********************************************

  فصل سوم

   تجهيز كارگاه

  انبار كردن سيمان

  پياده كردن نقشه

   پي كني

   كرسي چيني

  نحوه كرسي چيني يا ساخت پي سنگي

  **********************************************

   فصل چهارم

   قالب بندي

  انواع قالب از لحاظ جنس

   قالب چوبي

  **********************************************

 فصل پنجم

  آرماتوربندي

  هدف از بكار بردن فولاد در قطعات بتني

   بستن ميلگردها به همديگر

    نحوه خم كردن ميلگردها

  برش ميلگردها

  آچار خم كن يا آچار F

  نحوه ساخت شناژهاي افقي وعمودي

  قالب بندي شناژهاي افقي و عمودي

  فاصله نگهدار يا لقمه

  قلاب انتهاي ميلگرد و اندازه استاندارد آن

**********************************************

فصل ششم

  بتن سازي

  حمل بتن

  نسبت هاي اختلاط

  بتن ريزي

  بتن ريزي در هواي گرم

  بعضي از مسائلي كه ممكن است در بتن تازه بوجود ايد

  مشخصات نا مطلوب بتن اب انداخته

  تراكم بتن

  نگه داري از بتن

  هم سطح كردن كف اتاقها با شناژ افقي

  ديوار چيني

  قالب بندي شناژ هاي عمودي

  نحوه پر كردن شنا ژهاي عمودي

  هم سطح كردن ديوار

  قالب بندي سقف

   حمل ونقل وانبار كردن تيرچه ها

  بلوك

  ميلگرد هاي ممان منفي

  ميلگردهاي حرارتي

  كلاف عرضي

  قلاب اتصال

  بتون ريزي سقف

  افت بتن (انقباض)

  عوامل موثر در افت

  راههاي مقابله با افت

  خزش يا وارفتگي

**********************************************

  عوامل موثر بر خزش

  راههاي مقابله با خزش

  خستگي در بتن

  روشهاي مراقبت از بتن سقف

  شمشه گيري

 كف سازي

  سفيد كاري يا كف مال گچ

  كشته كشي يا نازك كاري

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 143
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی بررسی مراحل اجرایی یک سیکل کاری از ابتدا تا انتها

در اين گزارش مراحل اجرايي يك سيكل كاري از ابتدا تا انتها مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
قرائت (نقشه برداري):

از جمله مسائلي كه توسط تيم نقشه برداري هدايت مي شود، هدايت حفاري مي‌باشد. از آنجايي كه اين تونل از دو طرف در دو سينه كاري جدا حفر شده در نتيجه از طريق عمليات دقيق نقشه برداري بايد پيش رفت تا در نهايت از هر دو طرف به يك قسمت برسيم. از ديگر وظايف اين گروه تعيين خط برش است كه در آن محدوده و با توجه به آن بايد عمليات حفاري صورت گيرد. روند تعيين اين خطبدين صورت است كه ابتدا دوربين (total station) را نسبت به محل توجيه كرده سپس بر مبناي آن و تعريفي كه از موقعيت تونل دارند موقعيت محدوده حفاري آناليز مي گردد و در نهايت از طريق اسپري هاي رنگي اين محدوده مشخص شده كه در مرحله بعدي چالهاي حفاري با توجه به قدرت آتشباري بايد در درون آن اجراء شده و سپس خرج‌گذاري و آتشباري صورت گيرد. كنترل اين محدوده قبل از مرحله نگهداري دوباره صورت مي گيرد كه تا در صورت انحراف آنرا اصلاح نمايند.
1- حفاري و آتشباري

با توجه به روش و الگوي طراحي شده جهت آتشباري (پيوست 1-1) عمليات حفاري چالهاي آتشباري با طول متر و قطر 51 ميلي متر با فواصل مشخص توسط دستگاه جامبودريل به روش ضربه‌اي- چرخشي صورت مي گيرد و در ادامه بعداز تخليه كليه پرسنل و تجهيزات از محل عمليات خرج گذاري و آتشباري به روش v.cut صورت مي پذيرد.

در اين روش از ديناميت اخگر و همچنين از كرتكس در چالهاي اطراف جهت آتشباري كنترل شده استفاده مي گردد، تا از بروز اضافه حفاري جلوگيري شود. در مرحله بعدي بعد از تهويه گازهاي سمي حاصل و كنترل محل توسط تيم آتشباري (جهت بررسي وجود يا عدم وجود چالهاي انفجاري عمل نكرده) در صورت وجود مناطق تخريب نشده از رود هدر استفاده مي گردد. البته مناطقي كه از لحاظ جنس جزء مناطق نرم باشند بدون عمليات آتشباري توسط رود هدر حفاري مي گردد. البته با توجه به تكتونيزه و ريزشي بودن منطقه بهتر بود كه از روش آتشباري استفاده نگردد و يا آنكه در نوع و روش آتشباري تجديد نظر نموده و از آتشباري كنترل شده به روش صحيحي استفاده گردد.

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 125
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت نقوسان-تولیدکننده لوازم مخابراتی

شركت نقوسان در سال 1374 با هدف توليد و توزيع ملزومات مخابراتي تشكيل شده و در ابتدا به توليد لوازم جانبي تلفن مشغول بوده و در سال‌هاي بعد با تجهيز كارگاه‌هاي قالب‌سازي و توليد گوشي تلفن روي آورده و هم‌اكنون علاوه بر لوازم جانبي تلفن به توليد چند نوع گوشي تلفن روي آورده و در طي سال‌هاي اخير با تجهيز واحد طراحي و ساخت و مونتاژ پيشرفت‌هاي نسبتاً قابل قبولي در زمينه تجهيزات مخابراتي دست يافته است.

يكي از رموز موفقيت شركت مذكور استفاده از كارشناسان متخصص در زمينه‌هاي مخابرات، الكترونيك و مكانيك در واحدهاي مختلف اين شركت مي‌باشد كه باتوجه به اين موضوع اين شركت توانسته است در عرصه‌ي رقابت با محصولات خارجي موجود در بازار گام‌هاي مفيدي بردارد و محصولات شركت در بازار از فروش قابل قبولي برخوردار شود.

در قسمت طراحی سه نفر مهندس مکانيک و يک نفر کاردان فنی مکانيک مشغول به کار هستند که کار هر چهار نفر ترسيم نقشه‌های صنعتی است . بيشتر کار اين قسمت را کشيدن نقشه از قطعات و قسمت‌‌های فرسوده ويا از بين رفته تشکيل مي‌دهد  بنابراين برای آنکه ما بتوانيم با استفاده از قطعات شکسته شده يا فرسوده شده نقشه ای تهيه کنيم و ان را به قسمت ريخته‌گری و يا ماشينکاری برای ساخت ارائه کنيم يياز به اندازه‌های دقيق جسم ، تلرانس حاکی بر جسم ، نوع انطباق، نوع استانداردی که ممکن است جسم داشته باشد،  صافی سطح و موارد ديگر داريم.

البته نوع انطباق وصافی سطح و تلرانس را با استفاده از تجربه کافی و کتاب‌های دردسترس مي‌توان برای يک جسم بيان نمود.

ولی اندازه گرفتن صحيح و کشيدن صحيح يک نقشه بيش از موارد فوق نياز به وقت دقت دارد , پس در مورد  نحوه نقشه‌کشی و اندازه‌گيری سعی مي‌کنيم توضيحات دقيقی را ارئه کنيم.

اندازه‌گيری:

بشر از همان ابتدای دوران زندگی خود به اين نياز مهم برای بهتر ادامه دادن به زندگی نیاز داشت برای دوختن لباس , ساختن پل به منظور آمدو رفت, داشتن يک سر پناه مناسب و هزاران مورد ديگر پس فکر انسان را از همان اول مشغول  راهی برای پيدا کردن چگونگی اندازه گیری و ساخت ابزارهای اندازه گيری کرد. و امروزه با پيشرفت سريع علم ما احساس نياز بيشتری به اين امر پيدا مي‌کنيم و در هر جايی از محيط پيرامون ما صحبت از اندازه و واحدهای آن می‌باشد. دو سيستم اندازه‌گيری در جهان متداول مي‌باشد

فهرست مطالب

تقدير و تشكر

اندازه‌گيري

كوليس

تقسيمات ورنيه كوليس با دقت 1/0 ميلي‌متر

تقسيمات ورنيه با دقت 05/0 ميلي‌متر

تقسيم بندي ورنيه كوليس با دقت 02/0 ميلي‌متر

كوليس اينچي با 1000/1 اينچ

روش خواندن كوليس

روش كار با كوليس از زبان يكي از مهندسين

كوليس ساعتي

كوليس ديجيتالي

ميكروخارجي

دقت ميكرومتر

خواندن ميكرومتر

ميكرومتر خارجي ديجيتالي

ميكرومتر پيچ

ميكرومتر چرخ دنده

ميكرومتر با فك ثابت سركروي

ميكرومتر فك‌ پهن

ميكرومتر با فك ثابت سركروي

ميكرومتر فك پهن

ميكرومتر داخلي

ميكرومتر كنترل كنترل مهره‌

ميكرومتر چرخ دنده داخلي

ميكرومتر شيار داخلي

ميكرومتر عمق‌سنج

فرمان‌ها

اندازه‌گيري خطي

روش اندازه‌گيري Dimlinegt و اندازه‌گذاري اصلي

روش اندازه‌گذاري‌ها

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 138
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت دانش هوشیار الکترونیک

شركت دانش هوشيارالكترونيك يكي از معتبرترين شركت هاي الكترونيكي در استان بوشهر مي باشد اين شركت در بافت قديمي و در بازار اين بافت قرار دارد. (خيابان امام خميني)

اين شركت فعاليت هاي خود را از 1378 آغاز كرده و در تفكر كلي مديريتي اين شركت هميشه هدف گذاري و رشد پي در پي اين شركت مورد توجه بوده كه با تلاش پيگير يا مديريت صحيح به اين مهم دست يافته و افق روشن و اميدواركننده اي در مقابل اين شركت ديده مي شود.

به طور عمده سه بخش مرتبط به قرار زير مي باشند:

1-  توليد كنندگان قطعات الكتريكي و توليد كننده گان دستگاه هاي الكترونيكي كه توليدات آنها در اين شركت در معرض فروش قرار مي گيرد.

2-  بخش طراحي و ساخت دستگاه هاي الكترونيكي كه در اين شركت توسط مهندسان مجرب كار طراحي و ساخت پروژه ها براي ارگانها، شركت هاو افراد شخصي صورت مي گرفت.

3-  بخش تعميرات و پشتيباني دستگاه هاي توليدي و همچنين توليدات ديگر شركت ها كه در اين شركت در معرض عرضه قرار مي گرفت.

نتيجه گيري

امروزه با توسعه صنايع در كشور،فرصت هاي شغلي زيادي براي مهندسين برق فراهم شده است و اگر مي بينيم كه با اين وجودبعضي از فارغ التحصيلان اين رشته بي كار هستند و به دليل اين است كه اين افراد يا فقط در تهران دنبال كار مي گردند يا در دوران تحصيل به جاي يادگيري عميق دروس و در نتيجه كسب توانايي هاي لازم تنها واحد هاي درسي خود را گذرانده اند.

همچنين يك مهندس خوب بايد كارآفرين باشد يعني به دنبال استخدام در مؤسسه يا وزارت خانه اي نباشد بلكه به ياري آگاهي خود، نيازهاي فني و صنعتي كشور را يافته و باطراحي سيستم ها ومدارهاي خاص اين نياز را بر طرف سازد. كاري كه بعضي از فارغ التحصيلان ما انجام داده و خوش بختانه موفق نيز بودند.

اگر يك فارغ التحصيل برق داراي توانايي هاي لازم باشد، با مشكل بي كاري روبرو نخواهد شد. در حقيقت امروزه مشكل اصلي اين است كه بيشتر فارغ التحصيلان توانمند و با استعداد اين رشته به خاغرج از كشور مهاجرت مي كنند و ما اكنون با كمبود نيروهاي كار آمد در اين رشته روبرو هستيم.

يكي از اساتيد مهندسي برق دانشگاه علم و صنعت ايران نيز در مورد فرصت شغلي فارغ التحصيلان اين رشته مي گويد: طبق نظر كارشناسان و متخصصان انرژي در كشور با توجه به نياز فزاينده به انرژي در جهان كنوني و همچنين نرخ رشد انرژي الكتريكي در كشور نياز به فارغ التحصيلان اين رشته بيش از قبل مورد احتياج است.

پيشنهادات براي بهبود كار در صنعت الكترونيك

1- خودكفايي در طراحي و ساخت تجهيزات الكترونيكي

2- كاهش هزينه هاي ساخت

3- بهبود كيفيت دستگاههاي ساخت داخل

4- توسعه فناوري توليد

5- توسعه راهكارها و فرهنگ مديريت

6- استفاده بهينه از امكانات مراكز تحقيقاتي و صنعتي كشور جهت توسعه دانش فني

7- كاهش اثرات حوادث زيان بار طبيعي در صنعت برق

8- سودآور شدن صنعت برق

9- نظارت و كنترل هرچه بيشتر بر شركتهاي توليدي

10- ايجاد سايت مشترك اينترنتي به منظور استفاده ديگر شركتها

11- برگزاري همايش كيفيت و بهره بري ساليانه براي شركت هاي مربوطه از طرف دولت

فهرست مطالب

فصل اول: آشنايي كلي با مكان كارآموزي

معرفي شركت دانش هوشيار الكترونيك………………………………………………. 2

فصل دوم: ارزيابي بخشهاي مرتبط با رشته علمي كارآموز

توليد كنندگان، بخش طراحي و ساخت، بخش تعميرات و نگهداري………………………… 4

نتيجه گيري…………………………………………………………………………. 4

پيشنهاد براي بهبود كار در صنعت الكترونيك………………………………………… 5

فصل سوم

مقدمه : آشنايي با ساخت پيوند p-n……………………………………………… 8

ساختمان کريستالي نيمه هادي………………………………………………. 10

ترانزيستورها…………………………………………………………….. 13

 ترانزيستور دوقطبي پيوندي…………………………………….. 15

 ترانزيستور اثر ميدان پيوندي(JFET)…………………………..

 ترانزيستور اثر ميدان MOS………………………………………..

ساختار و طرز کار ترانزيستور اثر ميداني – فت…………………………………… 19

شکل و پايه هاي ترانزيستورها……………………………………………………. 20

آشنايي با آي سي هاي سري 7400……………………………… 29

TTL…………………………………………………………………

CMOS…………………………………………………………………

خازن……………………………………………………………………. 32

خازنهاي قطب دار ………………………………………………………… 34

خازن هاي تانتاليوم…………………………………………………………. 35

 خازنهاي بدون قطب ……………………………………………………….. 36

 كد رنگي خازن ها …………………………………………………………. 37

 خازن هاي متغير …………………………………………………………… 39

خازن هاي تريمر ……………………………………………………………. 39

سنسورها…………………………………………………………………. 40

حسگرهاي مافوق صوت…………………………………………………….. 42

حسگرهاي تماسي ………………………………………………………….. 44

حسگرهاي هم جواري ………………………………………………………. 44

حسگرهاي دور برد ………………………………………………………….. 45

حسگر نوري ………………………………………………………………… 46

آشنائي با LCD…………………………………………………………….. 47

رله ها………………………………………………………………………. 53

منابع تغذيه…………………………………………………………………… 55

منطق ديجيتال………………………………………………………………… 57

سيستم هاي ديجيتال……………………………………………………………… 60

مدارهاي ترتيبي…………………………………………………………………. 64

حافظه هاي الکترونيکي………………………………………………………….. 67

کار با مولتي متر……………………………………………………………….. 70

كار با اسيلوسکوپ……………………………………………………………… 74

فصل چهارم: چند آي سي پر كار برد

آي سي 555…………………………………………………………………. 83

 آي سي موتور درايور ال 298………………………………………………… 84

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 124
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در صنایع برق دادخواه

پيشگفتار :

پيدايش ترانسفورماتور در صنعت برق دو تحول عمده در اين صنعت بوجود آورده است :

1-  ارتباط سراسري ميان شبكه هاي مصرف و توليد در سطح يك يا چند كشور

2-  امكان طراحي وسايل الكتريكي با منابع تغذيه دلخواه.

گستردگي منابع انرژي در سطح هر كشور و مقرون به صرف بودن تاسيس نيروگاههاي برق در نزديكي منابع انرژي ، همچنين ضرورت تعيين محلي خاص براي احداث سدها سبب مي شود كه هنگام انتقال انرژي الكتريكي با ولتاژ پايين ، تلفات زيادي در انرژي توليد شده به وجود آيد. بنابراين ، يا بايد نيروگاههاي برق ، محلي طراحي شوند يا به دليل پايين بودن بازده اقتصادي از احداث آنها صرفنظر شود. بهره گيري از ترانسفورهاي قدرت موجب افزايش ولتاژ جريان انتقال و كاهش تلفات انرژي به مقدار زياد مي شود، در نتيجه :

1-  مشكل انتخاب محل نيروگاه را بر طرف مي كند.

2-   ايجاد شبكه سراسري را ميسر مي سازد.

3-  مديريت بر شبكه مصرف و توليد را به مراتب گسترش مي دهد

از سوي ديگر كاهش ولتاژ جريان متناوب شبكه با استفاده از ترانسفورماتور امكان طراحي وسايل الكتريكي ، الكترونيكي ، صوتي ، تصويري و سيستم هاي كنترل را با هر ولتاژ لازم فراهم مي آورد . همچنين به علت طراحي مدارهاي فرمان الكتريكي با ولتاژ كمتر، ايمني تكنيسينها و كارگران فني مربوطه در هنگام كار افزايش مي يابد.
اصول و طرز كار ترانسفورماتور

ترانسفورماتور دستگاه استاتيكي ( ساكن ) است  كه قدرت الكتريكي ثابتي را از يك مدار به مدار ديگر با همان فركانس انتقال مي دهد . ولتاژ در مدار دوم مي تواند بيشتر يا كمتر از مدار اول بشود، در صورتيكه جريان مدار دوم كاهش يا افزايش مي يابد.

بنابراين اصول فيزيكي ترانسفورماتورها بر مبناي القاء متقابل مي باشد كه بوسيله فوران مغناطيسي كه خطوط قواي آن اوليه و ثانويه را قطع         مي كند، ايجاد مي گردد.

ساده ترين فرم ترانسفورماتورها بصورت دو سيم القائي است كه از نظر الكتريكي از يكديگر جدا شده هستند ولي از نظر مدار مغناطيس داراي يك مسير با مقاومت مغناطيس كم مي باشد .

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 176
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت برق منطقه ای باختر

تا ريخچه شرکت برق منطقه اي باختر

تا قبل از تاسيس شرکت برق منطقه اي باختر استانهاي لرستان، همدان و مرکزي تحت پوشش برقهاي منـــطقه اي غرب و تهـــران بوده اند، با توجه به گسترش روز افزون شبکه هاي انتقال، فوق توزيع و توزيع و افزايش تعداد مشترکين و بعد مسافت استانهاي ياد شده از مراکز شرکتهاي فوق الذکر ضرورت امر ايجاب مي نمود که شرکتي در محدوده استانهاي ياد شده ايجاد گردد.

در سال 1362 وزير محترم وقت نيرو از نخست وزير محترم جمهوري اسلامي ايران خواستار تاسيس شرکتي به نام شرکت منطقه اي برق باختر گرديد که پس از طي مراحل قانوني در تاريخ 29/2/ 1363تقديم مجلس محترم شوراي اسلامي گرديد .
1-2-موقعيت استراتژيك
به علت وسعت پوششي برق باختر(كه از شمال تا جنوب گسترده شده است)اين شركت سهم به سزايي در برق منطقه دارد و از بزرگترين شركت هاي توزيع و فوق توزيع ميباشد.

به طوريكه در سال گذشته كه يكي از پست هاي مهم اين شركت آسيب ديد(پست انجيرك) علاوه بر برق استان هاي مركزي، همدان و لرستان قسمتهايي از برق شهرهاي استان هاي مجاور نيز قطع گرديد.

در نتيجه اين شركت، از نظر استراتژيكي داراي موقعيت مهمي است و نبود آن آسيب جدي به برق منطقه هاي تحت پوشش و مجاور آنها وارد ميكند، خصوصا كه اين مناطق مناطق صنعتي و مهمي هستند(همانطور كه در موقعيت جغرافيايي گفته شد).

2-1-برآورد بار:

ابتدا برنامه برآورد بار از شرکت توانير دريافت شده در واقع يکي از کارشناسان آمار  برآورد بار، وضعيت بار و روند برق دار شدن آنها را ازشهرکهاي صنعتي (شرکت شهرکهاي صنعتي)، قطبهاي صنعتي(منابع طبيعي)و نواحي صنعتي(جهادسازندگي)دريافت مي كند.

همچنين آمار متقاضيان و مشترکين بالاي دو مگا وات از دفتر نرخ و خدمات مشترکين دريافت  مي نمايد و سپس با تجزيه و تحليل آمار توسط حوزه ستادي و شرکتهاي توزيع و همچنين تشکيل جلسات هماهنگي به تهيه گزارش نهايي برآورد بار مي پردازد.  سپس نتايج به  دست آمده را به دفتر  برآورد بار توانير ارسال ميکند  و اگر اين اطلاعات مورد تاييد شرکت توانير بود،  پس از کنترل خطاها و بازبيني، کتابچه برآورد بار توسط توانير به چاپ ميرسد.

همچنين اين کارشناس نقشه هاي تقسيمات کشوري و جمعيت خانوار روستايي را از سازمان برنامه و بودجه دريافت مينمايد.

فهرست مطالب
رديف    عـنـوان
صفحه
1    مقدمه……………………………………………    3
2    فصل اول………………………………………..    5
3    فصل دوم………………………………………..    9
4    فصل سوم…………………………………….        18

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 128
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی در شرکت هیکو اراک

پيشگفتار

**************

شركت هپكو به عنوان يكي از مهمترين و معتبرترين شركتها در زمينه ساخت ماشين آلات راهسازي در ايران مطرح مي باشد كه از آن مي توان به عنوان يكي از بهترين مكانها براي كارآموزان ياد كرد.كارآموزان مي توانند براي فراگيري و تطبيق رشته خود به اين مكان مراجعه كنندودر رشته هاي مختلف مانند:برق(قدرت و الكترونيك)،مكانيك،عمران و اكثر رشته هاي فني و مديريت به كارآموزي مشغول شوند.

بخش مرتبط با رشته برق و شاخه الكترونيك در شركت هپكو،سيستمهاي PLC و CNC مي باشد كه در اين گزارش به آنها پرداخته ام.

                                     فهرست مطالب

 عنوان                                                      صفحه

                                      فصل اول : آشنايي با مكان كارآموزي

تاريخچه شركت هپكو و روند تكاملي آن………………2

امكانات موجود در شركت هپكو …………………..4

كارگاه عمليات اوليه……………………………….10

ليست محصولات………………………………13

          فصل دوم : ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته عملي كارآموز

نحوه عملكرد تعميرات ماشينكاري خدمات فني…………….15

ايرواستاتيك وهيدرواستاتيك……………………………..17

                                    فصل سوم : آزمون آموخته ها و نتايج

PLC………………………………………………20

سيستم كنترل لاجيك قابل برنامه ريزي PLC……………25

مقايسه PLC با يك كامپيوتر معمولي ………………..38

                           فصل چهارم : دستگاههاي CNC

دستگاههاي CNC …………………………………41

ملاحظات اقتصادي…………………………………44

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 162
برچسب‌ها: کارآموزی در شرکت ,
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دانلود گزارش کارآموزی برق، ابزار دقیق و سیستم های کنترل در کارخانه قطران-شرکت میسان

مقدمه

با پيشرفت الکترونيک و ايجاد حوزه هاي تخصص نياز به مهندسين تکنسين ها و طراحان در عرصه مختلف صنعتي فني و مهندسي شرکت ها و کارخانجات روز به روز بيشتر مي شود ارضاء اين نياز مستلزم تربيت و آموزش نيروي انساني در دانشگاهها و مراکز آموزشي عالي مي باشد .

ولي متاسفانه چون بيشتر در دانشگاهها درسها جنبه تئوري و غيره کاربردي دارد وجود واحدي به نام کار آموزي نياز اساسي مي باشد .

رفتن دانشجو به يک مرکز صنعتي باعث اتصال و ارتباط تئوري و عملي مي شود البته به شرط اينکه دانشجو به مرکز صنعتي خوبي معرفي شود در صنعت بهترين مکان کار آموز جايي است که در آن پروژه احداث مي شود .

در کار آموزي همين اينکه دانشجو با قسمت هاي يک مرکز صنعتي اعم از خدمات توليدي نگهداري مفهوم برخي کلماتي مثل کارفرما پيمانکار ناظر و غيره آشنا مي شود خود تجربه گرانبهايي است اين مدت که اينجانب در کارآموزي به سرمي بردم با قسمت ها و موضوعات بسيار مختلفي سر و کار داشته ام که بعضا از آنها با رشته ام (الکترونيک)اصلا ارتباطي نداشت ولي تجربه بسيار خوبي بود در کل به نظر من کار آموزي نقطه عطف علم و عمل است که بايد هر دانشجويي آنرا بگذراند .

اين گزارش از پنج فصل تشکيل شده است که به طور اجمالي در زير آمده است.

فصل اول : در اين فصل در مورد اشنايي کلي با مکان کار آموزي و شرکت ميسان توضيحاتي آمده است .

فصل دوم: در اين فصل آشنايي کلي با سيستم برق کارگاه برخي ادوات و تجهيزات برقي نحوه کابل اندازي و شناسايي تابلو هاي برقي و باطري و شارژر مي باشد .

فصل سوم : ابتدا آشنايي کلي با تجهيزات ابزار دقيق و اصطلاحات آن و اندازه گيري برخي کميت ها مانند دما فشار و نيز طريقه کالبراسيون تجهيزات ابزار دقيق مي باشد سپس شکل برخي ولو ها و … آمده است

فصل چهارم : در اين فصل به طور کلي از سيستم کنترل حاکم بر کارگاه که همان dcs  مي باشد بيان مي شود و بعد در مورد PLC  تغذيه آن و کارتهاي آن و … بحث مي شود .

فصل پنجم : در اين فسصل که فصل آخر مي باشد برخي نقشه ها و دياگرام تعدادي تابلو هاي توزيع که تشکيل از مدار فرمان و فرمان و مدار قدرت و مدار کنترل بانک خازني و… م نيز يک نمونه ديتا شيب کاليبراسيون تجهيزا ابزار دقيق آمده است .

فصل اول : آشناي کلي با مکان کار آموزي و شرکت ميسان              4

فصل دوم : سيستم ها برقي ، باطري و شارژر                                8

سيستم برقي                                                                             11

شناسايي دستگاه تست خط ارت                                                  17

باطري و شارژر                                                                     34

نمايش گرها                                                                           37

قطع اضطراري هر دو شارژر                                                   42

مشخصات فني تابلو توزيع                                                        47

فصل سوم : ابزار دقيق                                                             53

اصطلاحات ابزار دقيق                                                             56

جريان سنج مغناطيسي                                                              66

اندازه گيري مقاومت                                                                 73

کليبراسيون                                                                             89

فصل چهارم: سيستم کنترل و PLC                                              94

ساختار سيستم کنترل                                                                  99

کنترل کننده PLC                                                                    106

تنظيم آدرس کارت هاي ورودي و خروجي                                    111

فصل پنجم:  نقشه و شکل هاي ضميمه                                          118

((((دانلود کنید)))

تعداد بازدید از این مطلب: 150
موضوعات مرتبط: کارآموزی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود